Čarovné miesto na východe Slovenska: Dedinky lákajú turistov ako magnet! FOTO

Obce v okolí Rožňavy v sebe ukrývajú neopísateľné čaro, vďaka čomu sú výnimočné, a bola by škoda o nich nevedieť. Jednou z nich je nádherná obec Dedinky.

Peter Simon

Blížiace sa leto je snáď najideálnejším obdobím na výlety do prírody. Pravidelne vám prinášame tipy na výlety do okolitých obcí, jedna si však zaslúži väčšiu pozornosť. Obec Dedinky.

Dedinky a priľahlá vodná nádrž Palcmanská maša patria bez pochýb k najvyhľadáva­nejším miestam v našom okolí. Niet divu, pobyt v lone nádhernej prírody láka každoročne množstvo turistov. Na brehoch Palcmanskej maše vyrástli ubytovacie, športové a rekreačné zariadenia, ktoré sú každoročne veľmi vyhľadávané. Palcmanská maša je zároveň najväčšia vodná plocha v Slovenskom raji.

Z turistických aktivít sú v okolí Dediniek najpopulárnejšie turistiky v NP Slovenský raj, rybolov a vodné športy v priehrade, lyžovanie v obciach Dedinky a Mlynky, splav rieky Hnilec a NPR Stratená a sedačková lanovka Dedinky – Geravy. Lanovka v Slovenskom raji vedie pútavým prostredím z Dediniek na planinu Geravy a poskytuje veľmi zaujímavé výhľady na prírodné scenérie tejto časti Slovenského raja.

Pre turistov sa konajú pravidelné výstupy na Gačovskú skalu, ktoré vedú po trase Zemjarská roklina – Geravy – Gačovská skala – Dedinky. Z Gačovskej skaly sa možno pokochať výhľadom na Nízke a Vysoké Tatry.

Oblasť Dediniek a Palcmanskej maše sa navyše nachádza na trati Červená Skala – Margecany, ktorá patrí medzi najkrajšie železničné trate na Slovensku.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Odporúčame