Eva Viestová Hokej

Hokejisti MHK Magnezit Revúca sa predstavili doma

Hokejisti MHK Magnezit Revúca sa konečne predstavil aj svojim priaznivcom na ZŠ v Revúcej. A tí sa im odvďačili peknou návštevou, keď 200 divákov (viac ako na mnohých zápasoch 2.ligy) zhliadlo priateľské stretnutie dvoch účastníkov GHHL sezóny 2011/2

Revúčania začali aktívnejšie a po dvoch minútach otvoril skóre Brodňanský. Hru naďalej režírovali hráči Revúcej, no dobrý výkon brankára hostí Brndiara a niekedy menší dôraz pri zakončení z našej strany držal dlho tento výsledok. V závere tretiny R. Tatarko dvoma zásahmi zvýšil na 3:0. Keď po niekoľkých sekundách druhej tretiny dal Ľ.Kožuch na 4:0 a následne bolo 5:0 (Vojčík), nevyzeralo to so súperom dobre. Domáci trochu zvoľnili a húževnatí hostia korigovali priebežne skóre, no v závere domáci ešte vypočuli divákov a dvoma zásahmi ukončili zápas „desiatkou“. Diváci sledovali pomerne rýchly a kombinačný hokej a aj keď výsledok je jednoznačný, vo veľkej miere sa o kvalitu hry zaslúžili aj naši priatelia z Klenovca.

MHK Magnezit Revúca – HK Klenovec 10 : 4 (3:0,4:2,3:2) **góly: **R. Tatarko 4, Ľ.Kožuch 2, Brodňanský, Vojčík, Keder, Kozák – Durmis 2, B.Bálint, Medveď

Zostavy : Revúca: Škorňa – Kozák Vojčík, Brodňanský, Varhoľák, Hutka, R.Tatarko, Žgravčák, Špak, Papcun, J.Kožuch, Keder, Ľ.Kožuch, Laboš
Klenovec : Brndiar – Medveď, Staho, P.Vinclav, Jeriga, B.Bálint, M. Bálint, Trnavský, Hruška, Durmis, Ištók, I. Vinclav

**Nasledujúce hokejové stretnutie môžu priaznivci hokeja sledovať v piatok 30.12. o 17,OO hod., keď na ZŠ v Revúcej privítame HC Svište Poprad. Srdečne Vás všetkých pozývame. **

Zdroj info : V. Andraščík