Eva Viestová Hokej

Hokejisti opäť víťazní

Počas uplynulého víkendu pokračovala Gemerská hokejová liga 16. kolom.

V piatok večer sa stretli dve z troch mužstiev z čela tabuľky, druhý s tretím. Priebeh zápasu tomu nasvedčoval, oba tímy hrali disciplinovane, zo zabezpečenej obrany, pomaly však Revúčania viac začali ohrozovať bránku súpera a vytvorili si aj niekoľko príležitostí, ktoré však ostali nevyužité. Druhá tretina sa niesla v podobnom duchu, avšak konečne Vojčík presne trafil a ujali sme sa vedenia. Niekoľko brejkových príležitostí súpera zlikvidoval Škorňa v našej bránke. V poslednej tretine Revúčania pokračovali v sústredenej hre, dostávali súpera pod tlak a to sa prejavilo ďalšími gólmi v sieti Kalinovčanov, keď ešte niekoľko pekných kombinácií ostalo nepremenených. Kalinovčania využili našu chvíľkovú nekoncentrovanosť a po úniku pred koncom znížili na 1:4, no ďalšie dva naše presné zásahy v závere v ich sieti stanovili konečný výsledok.

Revúčania majú pred sebou ešte dohrávku 11.kola s Čerenčanmi a dve záverečné kolá základnej časti, po ktorej budú nasledovať ďalšie nadstavbové stretnutia mužstiev z hornej polovice tabuľky s ukončením 24.marca.

MHK Magnezit Revúca – HC Kalinovo 6: 1 (0:0,1:0,5:1) góly Revúcej: Vojčík, Kozák,Hutka N.,Žgravčák, Kováč, Hutka P.

**Zostava Revúcej: **Škorňa – Kováč,Andraščík,Brod­ňanský,Tatarko,Hut­ka N.,Vojčík,Žgrav­čák,Hutka P., Keder, Kožuch J.,Kozák,Papcun,Špak.