Eva Viestová Hokej

Hokejisti s rekordným skóre

V sobotu 10.12. pokračovala GHHL (www.ghhl.webnode.sk) v Rimavskej Sobote 8. kolom, keď MHK Magnezit Revúca nastúpil proti nováčikovi súťaže, domácim Young Guns a pokračoval na víťaznej vlne.

Young Guns – MHK Revúca 0 :14 (0:3,0:5,0:6) góly MHK: Keder 3, Žgravčák, Hutka P., Vojčík, Špak, Papcun po 2, Kozák

Ako vidieť z výsledku priebeh zápasu bol jednoznačný. Domáci dosť dlho odolávali našej hre v ich tretine a výbornými zákrokmi sa prezentoval domáci brankár a nad našimi nepremenenými šancami i diváci krútili hlavou. Až v druhej polovici prvej časti konečne „načal“ súpera dorážkou Žgravčák, no do konca tretiny do bolo „len“ 3:0 pre Revúčanov. Jednoznačný priebeh pokračoval až ku konečnému stavu. Očakávali sme väčší odpor i nebezpečie od „mladých pušiek“, avšak naša kombinačná hra ich decimovala a nezmohli sa prakticky na vážnejšie ohrozenie našej bránky, takže Škorňa si zapísal „shut-out“. Aj zhodnotenie divákov po zápase bolo jednoznačné. Do polovice súťaže nás čakajú ešte dvaja, no oveľa náročnejší súperi, štvrtý Klenovec a dohrávka s domácim favoritom a obhajcom minuloročného prvenstva Expresstrans R. Sobota. Mrzí nás len to, že vzhľadom na časové prekladanie zápasu na poslednú chvíľu sme zrušili cestu autobusom na tento zápas pre našich priaznivcov, keďže zápas sa hral už o 8,00 ráno, takže cestovať už o šiestej…?! Takže dúfajme nabudúce, o čom budeme včas informovať a verme, že koncom roka sa stretneme s našimi priaznivcami aj na revúckom ľade, aby mali možnosť zhliadnuť niekoľko stretnutí revúckych hokejistov.

Zdroj info : V. Andraščík