Eva Viestová Iné športy

Karatisti na turnaji

V sobotu 15. októbra sa v Popradskej športovej hale hotela Satel uskutočnil 23. ročník Popradského pohára v karate. Na tomto turnaji štartovali aj pretekári z Karate Klubu Revúca.

Na turnaji štartovalo spolu takmer 300 pretekárov zo Slovenska a Českej republiky. Dobrý dojem zanechala Ivana Demjanová medzi dievčatami vo veku 12 až 15 rokov v súťažnej disciplíne súborné cvičenia kata. Ivana našla premožiteľku až v semifinálovom duely, keď po vyrovnanom výkone tesne prehrala z Níznerovou z Rapidu Bratislava. Následne bojovala o bronz, kde s prehľadom porazila pretekárku z Bánoviec nad Bebravou. Medzi chlapcami sa v dobrom svetle predstavil Jakub Balog, ktorý získal pre naše farby bronz v kategórii 8 až 9 roční do 32 kg. Medzi mladšími dorastencami vo váhe do 50 kg. rovnaký kov získal aj Ľuboš Turis.

15.10.2011 – POPRADSKÝ POHÁR 3. miesto – Ivana Demjanová – kata 12 až 15 rokov 3. miesto – Jakub Balog – kumite 8–9 rokov – 32 kg. 3. miesto – Ľuboš Turis – kumite ml. dorastenci – 50 kg

Zdroj info : Arpád BUNJATOV