Eva Viestová Iné športy

Malí cyklisti súťažili

V nedeľu 19.6. od 1O,OOhod prebiehalo v okolí nemocnice v Revúcej okresné kolo Národnej cyklistickej súťaže, ktorú zorganizoval SCK Magnezit Jelšava.

Tento rok sa konal už 9. ročník tejto súťaže v cyklistike pre žiakov materských, základných škôl a stredných škôl o pohár olympijského víťaza Antona Tkáča. V Revúcej to bol 7. roč. tejto súťaže a zúčastnilo sa ho 23 detí. Súťaž prebehla aj v Muráni a tu sa jej zúčastnilo 36 detí. Boli vytvorené dva okruhy, jeden pre tých najmenších a druhý pre ostatných. Všetci sa mimoriadne snažili za výrazného povzbudzovania ostatných zúčastnených. Počasie viselo na vlásku, ale prvé kvapky dažďa prišli našťastie až po odjazdení všetkých pretekárov. Vyhodnotenie a ocenenie víťazov sa teda presunulo pod prístrešok pred Billou. Víťazi jednotlivých kategórii boli odmenení diplomami a drobnými cenami, ktoré ich veľmi potešili. V konečnom dôsledku ale išlo o to, aby sa deti zapojili aj do takéhoto druhu športu a prežili pohybom aspoň jedno dopoludnie. Môžeme len dúfať, že ten budúci ročník osloví viac detí a ich rodičov, veď pohybu nie je nikdy dosť.