Eva Viestová Futbal

Na Revúčke remíza

Opäť len asi 80 divákov (takže ani „lístkári“ nezískali veľa pre klub) sledovalo v podaní prakticky susedov v tabuľke od začiatku futbal v svižnom tempe, aj keď pozorné obrany oboch mužstiev nepúšťali súpera do vyložených príležitostí.

Niekoľko náznakov šancí bolo z domácej strany po „štandardkách“ –rohy, resp. trestné kopy, hostia hrozili skôr šikovnými behavými útočníkmi. Po niekoľkých náznakoch, ale v poslednej minúte prvého polčasu trafil presne z trestného kopu domáci Hrachiar – 1 : 0. Druhý polčas začali aktívnejšie hostia a postupne prebrali taktovku, takže druhú polovicu zápasu tlačili domácich pred ich vlastnú šestnástku a po niekoľkých možnostiach nakoniec po zaváhaní domácej obrany vyrovnali. Aj keď mali hostia viac loptu v druhom polčase na svojich kopačkách, niekoľko príležitostí na gól, i domáci z ojedinelých protiútokov mali šance na zvrátenie výsledku vo svoj prospech. Vzhľadom na priebeh zápasu, miernu prevahu v prvej časti domácich, v druhej polovici hostí je výsledok zrejme prijateľný i spravodlivý pre oboch súperov a potvrdil stúpajúcu formu FK Ožďany v posledných stretnutiach, ale najmä stabilnú výkonnosť chlapcov FK Revúčka, ktorí aj bez niekoľkých chýbajúcich hráčov základu si udržali domácu neporaziteľnosť. Slušný priebeh stretnutia s prehľadom zvládol rozhodca M. Kúchen (Ivaník, Melicher).

FK Revúčka : FK Ožďany
1 : 1 (1:0) ** Zostava FK Revúčka: Herich – Ziman, Vojčík, Kálovec, Darmo, Malček, Hrachiar, Hutka, Pelle, Čatloš, Kilík, – striedali Šepík, Černák. **Najbližšie kolo : 9.10.(nedeľa) o 14,30 hod. : FK Revúčka – FK Stárňa