Peter Handzuš Hokej

Po dnešnom zápase majú Košice mečbal.

Košice potrestali popradské chyby a potom už nebolo síl na zvrátenie výsledku.

Hokejisti HK Poprad prehrali vo štvrtom finálovom zápase play off Slovnaft extraligy s úradujúcim majstrom HC Košice 1:6 a v sérii už prehrávajú 1:3 na zápasy. Košičania môžu rozhodnúť o zisku historického majstrovského hetriku už vo štvrtok 7. marca v domácej Steel aréne (18.00).

HK Poprad – HC Košice 1:6 (0:2, 1:2, 0:2)
Góly: 27. Lundberg (Wanvig, Rapáč) – 2. Zálešák, 14. Miklík (Kristek, Vorel), 26. Miklík (Tabaček, Homer), 26. Dravecký (Gron, Homer), 43. Gron (Fabuš, Deyl), 45. Kristek (Šeda). Rozhodovali: P. Grečko, J. Konc – M. Novák, Valach, vylúčení: 12:8, navyše: Škovira, Brejčák, Kroták všetci 10. minút za nešportové správanie, Mlynarovič a Wanvig obaja 10+DKZ za nešportové správanie, Paločko 5+DKZ za napadnutie (všetci Poprad), presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0, striedania: 26. Melicherčík namiesto Lipovského, 42. Takáč (Poprad) zapojil sa do hry, 4404 divákov – vypredané
Na zápasy: 1:3

Zostavy a striedania:
Poprad: Lipovský (26. Melicherčík) – J. Brejčák, Suchý, Jasečko, D. Brejčák, Kramár, Rogers, Kasík – Škovira, Lundberg, Kuľha – Svitana, Kmiť, Kroták – Rapáč, Klouda, Wanvig – Vandas, Mlynarovič, Paločko – 42. Takáč
Košice: Hudáček – Tabaček, Homer, Grman, Šeda, Šterbák, Deyl, Slimák – Miklík, Kristek, Vorel – Fabuš, Gron, Bartoš – Dravecký, Zálešák, Pašek – Baláž, Frolík, Jenčík

Úvod stretnutia vyšiel hosťom, ktorý sa vďaka Zálešákovi ujali v 2. minúte vedenia – 0:1. Ten potrestal chybu Wanviga a sám pred Lipovským nezaváhal. Zápas sa hral v rýchlom tempe s množstvom osobných súbojov, pričom sa útoky striedali na oboch stranách. Domáci mali opticky navrch, ale ich strelecké príležitosti končili mimo košickej bránky alebo si s nimi poradil Hudáček. „Oceliari“ dobre bránili a vyrážali do nebezpečných protiútokov. V 13. minúte si ešte gólman Popradu s Frolíkovou strelou poradil, ale o minútu neskôr ho už prekonal Miklík. Bejzbalovým úderom spoza bránkovej čiary trafil jeho chrbát a puk sa odrazil do siete – 0:2.

V nasadenom tempe sa pokračovalo aj v druhej časti, „kamzíci“ sa snažili čo najskôr znížiť, no vo veľkej snahe sa dopustili dvoch nedovolených zákrokov. Košičania v 26. minúte najprv využili presilovku piatich proti trom, keď sa po Tabačkovej prihrávke presadil Miklík a o 12 sekúnd neskôr dokázali zužitkovať aj početnú výhodu o jedného muža. Autorom gólu bol Dravecký, ktorý krížnou strelou z ľavej strany vyhnal Lipovského z bránky. Domáci sa predsa len dočkali o minútu neskôr, Lundberg sa najlepšie zorientoval pred bránkou hostí a puk bez väčších problémov dopravil za bránkovú čiaru. Poprad pridal na obrátkach, avšak z veľkého tlaku okrem dobrých príležitostí nič nevydoloval, pretože v košickej bránke stál pozorný Hudáček. Hostia sa sústredili predovšetkým na defenzívu a snažili sa potrestať chybu súpera. Tá prišla 26 sekúnd pred koncom druhej dvadsaťminútovky. Osamotený Miklík však nedokázal počas presilovky dostať puk do odkrytej časti popradskej svätyne, pretože ležiaci Melicherčík so výborne zasiahol.

Tretie dejstvo odštartovala príležitosť domáceho Kmiťa, ale bez gólového efektu. Na druhej strane svoju prvú príležitosť v 43. minúte zužitkoval Gron a zoči-voči Melicherčíkovi zvýšil po peknom blafáku na 5:1 pre hosťujúci tím. O dve minúty už bolo 6:1, keď Kristek vymietol ľavý horný roh domácej bránky. V zostávajúcom čase sa už iba dohrávalo, no v 49. minúte mohol v presilovke štyroch proti trom znížiť Ján Brejčák, ale puk z jeho hokejky putoval mimo Hudáčkovej bránky. V nervóznom závere sa rozdávali tresty ako na bežiacom páse a hokej stratil na atraktivite. „Oceliari“ si už vedenie bez problémov udržali a v sérii vedú 3:1 na zápasy.