Eva Viestová Futbal

Po „hodoch“ bolenie brucha?

V nedeľu 9.10. o 14,30hod odohrali futbalisti Revúčky zápas 10.kola I. triedy OB FZ RS proti mužstvu FK Stárňa.

Takže po poslednom kole konštatovanie o neporaziteľnosti Revúčky na domácom trávniku je už len minulosťou. Po prvej neuveriteľne nepremenenej šanci domácich snáď po piatich minútach sa hostia začali oveľa rýchlejšie pohybovať, domáci začali stále zaostávať o ten povestný krok a nevedeli sa dostať do nebezpečnej blízkosti súperovej bránky. Snáď podcenenie , krokový futbal bez nasadenia mnohých hráčov (alebo len členov na súpiske v prvom polčase?!) nemohlo priniesť úspech. Naopak, hostia po spúste pomalých rozohrávok i sólovaní domácich najmä v strede poľa potrestali ich tri hrubé chyby a po polhodine bolo 0 : 3 ! Domácim robili veľké problémy najmä rýchli a veľmi šikovní „brazílski“ útočníci, ktorí mali prsty vo všetkých góloch a zamestnávali domácu dosť ťažkopádnu obranu. V poslednej minúte prvej časti konečne domáci zahrali dobre štandardnú situáciu a Hrachiar znížil na 1:3.
Do druhého polčasu domáci nastúpili so snahou urobiť niečo s výsledkom a mali počas celého priebehu hru na svojich kopačkách. Po krásnej strele Hrachiara spoza šestnástky bolo 2:3 a domáci mali polhodinu na aspoň vyrovnanie. Ďalšie minimálne tri príležitosti domácich, ktoré je naozaj umením zahodiť,( aj keď na tak „kvalitnom“ ihrisku) zostali nevyužité, dve brvná a hostia sa semtam snažili pohroziť protiútokmi ktoré boli už len symbolické. Takže aj keď domácim opäť chýbali niekoľkí hráči základu z najrôznejších dôvodov, prehra je snáď poučením do ďalších stretnutí, pretože nevýrazný prístup v prvej časti už ani zvýšená snaha v druhej polovici, prevaha a množstvo tzv. „čistých“ príležitostí nemusí priniesť úspešný výsledok. Nehrá sa totiž na šance ale na góly! Nuž v nasledujúcom stretnutí** v nedeľu 16.10. na ihrisku vedúcej Jelšavy** to budú mať ťažké, hoci ako vidieť z výsledkov súťaže prekvapenia sú bežné.

FK Revúčka : FK Stárňa
2 : 3 (1:3)
**Zostava: **Šepík –Ziman, Vojčík,Kálovec, Darmo, Pelle, Hrachiar, Hutka, Malček, Čatloš, Kilík,