Eva Viestová Hokej

Po dvoch prehrách s vedúcimi celkami súťaže (Hornets R.Sobota 6:1, Klenovec 8:1!) sa Revúčania stretli s outsiderom RHAL, družstvom Hnúšte.

Ilustračný obrázok k článku Posledné kolo hokeja pred vianočnou prestávkou: Tento výkon Revúčanov nemohol uspokojiť

Síce sa hralo temer stále na polovici súpera, no ten stále hrozil protiútokmi. Po našom úvodnom góle sa zdalo, že prídu ďalšie, opak bol ale pravdou a Hnúšťa, aj keď na trikrát dorážkou po našej chybnej rozohrávke vyrovnala.

Aj na ďalšie góly stále odpovedali a v polovici záverečnej tretiny tak vyrovnali na 3:3. Našťastie sme ešte dvakrát prekonali súperovho brankára a upravili na konečných 5:3.

Počas zápasu sme mali síce prevahu, no náš herný prejav bol kŕčovitý, bez nápadu, rýchlejšieho korčuľovania do voľného priestoru, kombinácie. Takže našim hokejistom snáď prospeje dvojtýždňová prestávka a vrátime sa k predchádzajúcim výkonom i výsledkom.

Magnezit Revúca – HK Hnúšťa 5 : 3 (1:1,1:0,3:2)

góly: Prtko 2, Pavlík T. 2, Papcun

info a foto: V. Andraščík