Eva Viestová Futbal

Posledný domáci zápas Revúčky víťazný

Niekoľko desiatok verných fanúšikov v už jesennom počasí (ako to naznačujú aj dymiace komíny z domov) prišlo povzbudiť na záverečný jesenný zápas FK Revúčka na domácej pôde s družstvom V. Teriakoviec.

Po úvodnom „úklone“ rozhodcov tribúne (ktorému sa zasmiali aj hráči oboch tímov) a vzájomnom oťukávaní sa, prekvapujúco prvú veľkú príležitosť mali hostia, ale Herich bravúrne zachránil. Revúčka prevzala taktovku a po vyše desiatich minútach po presnom pase Čatloša pekne zakončil Černota – 1:0 Domáci naďalej diktovali tempo, dobrou hrou v strede poľa sa dostávali do viacerých šancí, ale nedáš – dostaneš! Z ojedinelého protiútoku po prudkej strele, ktorá na nerovnom teréne dostala nevyspytateľný odskok hostia dorážkou vyrovnali. Domáci však naďalej tlačili a po ďalších nevyužitých príležitostiach konečne Šepík pred koncom polčasu pohotovo trafil presne – 2:1. (Prestávku niektorí využili na zber posledných orechov a iní vyplnili vydarené popoludnie i zábavnou športovou vložkou so streľbou zo značky pokutového kopu – i bez tomboly). Druhá polovica sa niesla tiež v znamení prevahy domácich a po niekoľkých príležitostiach krásne zakončil Čatloš – 3:1. Hostia môžu ďakovať asi šťastiu i smole domácich, že z mnohých šancí neinkasovali, ale záverečný účet ešte uzavrel Hrachiar –4:1. Revúčka dohrávala v pohode, kontrolovala hru a hostí pustila do jedinej príležitosti trochu ľahkovážne tesne pred koncom. Vďační diváci vyprevadili svoje mužstvo po záverečnom jesennom domácom zápase potleskom s ocenením za doterajšie výkony.

Zdroj info,foto a video : V.Andraščík