Eva Viestová Futbal

Revúčania hrali v Štiavnických Baniach

Po 2 víťazných zápasoch na súperových ihriskách a kontumovanom domácom zápase s Hliníkom n.Hronom sme v nedeľu vycestovali k susedom v tabuľke, do Štiavnických Baní.

Chceli sme potvrdiť stúpajúcu výkonnosť, čo sa v podstate aj podarilo predvedenou hrou, no v koncovke sme zlyhali. Začali sme trochu opatrnejšie a už v 5´ po hrubej chybe na pravej strane sme mohli inkasovať. Potom sme sa prebrali k lepšej hre a boli sme agresívnym, domácim viac ako vyrovnaným, súperom. Vytvorili sme si 4 vyložené šance v 1. polčase, no ani jednu sme nepremenili na vytúžený gól. Domáci boli z toho nešťastní a každý súboj dohrávali faulami. V 2. polčase sme mali päť minút slabších, no domáci si nevytvorili žiadnu šancu. Naopak v 49´ domáci stopér odkopol loptu smerom na vlastnú bránu, kde sa vracal Švec, ktorého zastavil chybný verdikt druhého asistenta rozhodcu, čím nás dosť poškodil, pretože zápas sa mohol vyvíjať ináč. V 67´ opäť zlý verdikt 2. asistenta reklamovali naši hráči a zabudli, že domáci sú dosť rýchly, čo využili na 1:0. Toto nás na 10´ rozhodilo a hrubšiu chybu v obrane ( Urc, Majerčík ) pokutovým kopom nepotvrdili- Smerek chytil. Za tohto stavu Švec hlavou po krásnom centri Luntera trafil bohužiaľ iba brvno domácej bránky. V 80´ sme pozde vystúpili, domáci hráč vystrelil presne k tyči našej brány a bolo 2:0. V 84´ sme konečne znížili Bystránom po peknej kombinačnej akcii. V závere bol vylúčený domáci stopér, čo sme nevyužili a z tlaku sme nedokázali skórovať Schellingom po rohu ani Lunterom po dorážke. V závere ešte rozhodca vylúčil Urca za šlapák po 2. žltej karte, čím ho odstavil na 1 zápas doma, kde nám bude chýbať. O to viac mrzeli nepremenené šance v prvom polčase. Túto nedeľu v poslednom jesennom zápase privítame Podlavice a bolo by dobré zopakovať dobré jesenné výkony a rozlúčiť sa s domácimi divákmi víťazstvom a nejakými peknými gólmi. Pozývame vás na štadión MFK Revúca 30.10. o 14,00hod.

Zdroj info : V. Gallo, A. Štempel