Eva Viestová Iné športy

Revúčania úspešní aj v závere letnej biatlonovej sezóny

Revúcki biatlonisti získali na Majstrovstvách Slovenska v letnom biatlone 2012 celkovo 8 medailí. Po Tomášovi Sklenárikovi si titul Majstra Slovenska vybojovali aj Lukáš Ottinger a Andrej Mladší. Záver letnej biatlonovej sezóny patril tradične Majstr

[blockquote]A pre­tekári Klubu biatlonu Magnezit Revúca sa na tratiach i strelnici opäť prezentovali skvelými výkonmi. Sobotňajšie rýchlostné preteky komplikoval na strelnici nevyspytateľný vietor. Dopoludnia v kategóriach dorastu a dospelých sa našim pretekárom strelecky príliš nedarilo. Janko Majerčík aj Anna Košinárová obsadili 5. miesto, Peter Košinár skončil siedmy.[/bloc­kquote]

Popoludní pretekali žiaci – medzi staršími Daniel Jacko vybojoval 10. miesto a Gabriel Nagypál 18. miesto. Jedinú majstrovskú medailu vybojoval v kategórii žiakov 12–13 ročných Lukáš Ottinger, keď jeho čas znamenal 3. miesto a bronzovú medailu. Tomáš Sklenárik obsadil 10. miesto, Libor Mladší 11. a Radovan Humeník 18.

[color=#3333ff]­Medzi najmladšími žiakmi k medailám chýbalo pár sekúnd – René Chrapán i Anka Fujdiarová skončili po dobrej streľbe na 4. mieste. Andrej Mladší po nevydarenej streľbe obsadil 11. miesto.[/color]

V nedeľu sa bežali divácky atraktívne preteky s hromadným štartom a v našej sérii štvrtých miest pokračoval tentokrát Janko Majerčík. Anka Košinárová medzi ženami však mala presnejšiu mušku a vybojovala bronzovú medailu. Lucia Chrapánová skončila piata, Peter Košinár siedmy.

[color=#3333ff]­Žiakom sa strelecky darilo viac, a tak sme sa v cieli mohli radovať – najprv Lukáš Ottinger po jedinom netrafenom terči s prehľadom dobehol do cieľa na víťaznej pozícii a po chvíli to v kategórii najmladších žiakov zopakoval Andrej Mladší. Obaja sa tak v cieli s rukami nad hlavou radovali z titulu Majstra Slovenska. [/color]

Sériu štvrtých miest rozšíril Tomáš Sklenárik a Anka Fujdiarová, obom chýbalo k medailám len pár metrov. René Chrapán vybojoval 5. miesto, Libor Mladší 11., Daniel Jacko 12. a Radovan Humeník 22. miesto.

[blockquote]Letná sezóna sa pre náš klub skončila veľmi úspešne – spolu s pretekmi vo Vyhniach naši pretekári vybojovali celkom osem medailí z Majstrovstiev Slovenska, z toho tri najcennejšie. Veríme, že sme potešili všetkých, ktorí nám fandia a podporujú nás. Ďakujeme. Po krátkej prestávke sa začíname pripravovať na sezónu zimnú a želáme si, aby snehu bolo aspoň toľko, ako vlani.[/blockquote]

info : Klub biatlonu Magnezit Revúca foto : Štefan Ottinger