Eva Viestová Iné športy

Revúčanky sa stretli vo finále

Pekný úspech sa podaril pretekárkam revúckeho Karate klubu, keď sa stretli vo finále súborných cvičení kata na nedávnom druhom kole Stredoslovenského pohára mládeže. Na stupne víťazov sa prebojovali aj ostatní zástupcovia klubu.

Otvorené majstrovstvá Stredoslovenského zväzu seniorov a 2. kolo Stredoslovenského pohára mládeže prilákalo do Zvolena viac ako tri stovky pretekárov z 39 klubov. A to nielen zo Slovenska, ale na preteky merali cestu aj karatisti zo Srbska, Rumunska a Českej republiky. Revúcka výprava ukázala svoju silu hlavne v súborných cvičeniach kata. “Ako tradične,“ podotkol tréner a predseda Karate klubu Arpád Bunjatov a pokračoval, “v kategórii staršie dorastenky sa finále uskutočnilo v našej réžii. Proti sebe stáli Zuzana Bunjatovová a Ivana Hatašová. Úspešnejšia v tomto dueli bola Zuzana.“ Medzi staršími dorastencami nesklamal Martin Antal, keď sa hladko prebojoval do finále. Tam sa stretol s výborným českým pretekárom Denisom Wojtylom. Po vyrovnanom súboji mu podľahol a obsadil druhé miesto. Medzi mladšími dorastenkami sa predstavila Ivana Demjanová. “Po tesnej prehre v semifinále v pomere 2:3 sa nedostala do finále. Bohužiaľ, tento súboj sa podľa mňa mal skončiť v prospech Ivany. V repasáži o bronz s prehľadom vyhrala,“ povedal A. Bunjatov. Svojich pretekárov mali Revúčania aj v športovom zápase kumite. Medzi mužmi po dobrých súbojoch vystúpil na stupne víťazov Peter Paulíny vo váhovej kategórii do 84 kilogramov obsadil 3. miesto. Medailu rovnakého lesku vybojoval medzi mladšími dorastencami do 50 kilogramov aj Ľuboš Turis.

Hodnotenie:

1. miesto: Z. Bunjatovová (kata staršie dorastenky)
  2. miesto: I. Hatašová (kata staršie dorastenky), M. Antal (kata starší kadeti)
  3. miesto: I. Demjanová (kata mladšie dorastenky), Ľ. Turis (kumite mladší dorastenci do 50 kg), P. Paulíny (kumite muži do 84 kg)