Iné športy

Revúcki biatlonisti opäť žali úspechy. Na stupienkoch stáli hneď niekoľkokrát

Žiaci všetkých vekových kategórií si zmerali svoje sily v rýchlostných pretekoch. Do bojov zasiahli aj revúcki pretekári, hoci v trochu zoštíhlenej zostave.

Ilustračný obrázok k článku Revúcki biatlonisti opäť žali úspechy. Na stupienkoch stáli hneď niekoľkokrát
Zdroj: KB Magnezit Revúca

Týždeň po MS v biatlone bolo v Osrblí opäť rušno. V sobotu 17. februára 2018 sa konalo III. kolo Viessmann – pohár v biatlone. Žiaci všetkých vekových kategórií si zmerali svoje sily v rýchlostných pretekoch. Krásne počasie a výborné trate sľubovali skvelý športový zážitok. Do bojov zasiahli aj naši pretekári KB Magnezit Revúca, aj keď v trochu zoštíhlenej zostave.

Markus Sklenárik v najmladšej kategórii 10–11 roč. žiakov vybojoval pre revúcky klub opäť najvzácnejší kov. Získal krásne 1. miesto. Martin Galovič sa v tej istej kategórii umiestnil na 8. mieste. V kategórii 12–13 roč. dievčat obsadila výbornú 2. priečku Saška Štempelová. Potešili aj výkony ďalších dievčat v tejto kategórii. Tamara Molentová získala 4. miesto, Veronika Šteczová 6. miesto a Nina Natália Vavreková 7. miesto. Všetky naše pretekárky sa v tento deň prezentovali skvelou čistou streľbou a nemuseli absolvovať žiadny trestný okruh. V kategórii 14.-15 roč. žiakov nás reprezentoval Tomáš Kuchta, ktorý obsadil 11. priečku so streľbou 1,3. Zo zdravotných dôvodov v tento deň nezasiahli do športových bojov Lenka Repáková, Ján Levčák, Michal Biž, Róbert Biž a Adrián Ottinger.

V nedeľu 18.2.2018 sa po prvýkrát v Osrblí uskutočnili žiacke preteky obratnosti v biatlone. Organizátori pripravili trať s rôznymi prekážkami, ktoré museli pretekári absolvovať predpísaným spôsobom, samozrejme, v čo najrýchlejšom čase. V sérii zimných pretekov to bola novinka, a tak sa niektorí pretekári nevyhli časovej penalizácii za nesprávne zdolanú prekážku či chybnú streľbu. Časové prirážky v niektorých prípadoch poriadne premiešali poradie pretekárov, ale aj taký je šport.

Túto trať malo možnosť vyskúšať si len šesť našich pretekárov. Najúspešnejší z nich bol opäť Markus Sklenárik, ktorý obsadil 2. miesto. Martin Galovič sa umiestnil na 7. mieste. V kategórii žiačok 12–13 roč. obsadila Alexandra Štempelová 4. miesto, Tamara Molentová 6. miesto a Veronika Šteczová 7. miesto. Nina Natália Vavreková sa pretekov v tento deň zo zdravotných dôvodov nezúčastnila. Tomáš Kuchta sa v kategórii žiakov 14–15 roč. umiestnil na 13. mieste. Zdanlivo jednoduché preteky preverili obratnosť a rýchlosť všetkých zúčastnených súťažiacich a zároveň boli príjemným spestrením súťažného programu v sérii pretekov zimného biatlonu na Slovensku.

Počas tohto víkendu sa dorastenka Ema Kapustová zúčastnila Olympijských hier nádejí v českom Letohrade, kde obsadila pekné 6. miesto v rýchlostných pretekoch a 7. miesto v stíhačke.