Eva Viestová Rôzne

Revúcky útulok opäť úspešný

Predminulý víkend sa konali posledné preteky psích záprahov "na suchu" s názvom O pohár primátorky mesta Lučenec.

Pretekárov bolo len okolo 30, panovala tu rodinná atmosféra napriek jazykovej bariére. Preteky boli náročné na orientáciu a aby človek mohol uspieť, musel mať perfektne zvládnutých psov. Veľa záprahov hneď po odštartovaní pretrhlo pásky a vybrali sa svojim smerom. Našťastie to nebol náš prípad. Revúcu zastupovali 3 pretekárky, niektoré aj v dvoch kategóriách. Naty Vranková so svojim dvojzáprahom získala 3. miesto a v canicrosse (beh so psom) tiež 3. miesto. Alžbetka Fodorová si zo svojich prvých pretekov odniesla zlato za canicross. Kvetoslava Tavassyová získala s dvojzáprahom 1. miesto a v bikejoringu (pes ťahá cyklistu) 2. miesto.
Vyhrali sme tak pre náš útulok skoro 50 kíl granúl. Naše (útulkové) psy ľudia obdivovali a fotili zo všetkých strán a vyzerá to, že si niektoré našli aj nových majiteľov. Uvidíme. Teraz sa už tešíme na zimnú sezónu a sneh!

Zdroj info a foto : K.T. útulok Revúca