V súťaží o naj dedinu v Revúckom okrese ide do tuhého: Toto sú favoriti!

Obce v okolí Revúcej bojujú o titul najsympatickejšej dedinky. Víťazi sa začínajú črtať, všetko ale ešte môže byť inak. Pozrite, ako je na tom váš obľúbenec.

Jakub Forgács
Ilustračný obrázok k článku V súťaží o naj dedinu v Revúckom okrese ide do tuhého: Toto sú favoriti!
Zdroj: TASR

Okres Revúca je posiaty takmer štyridsiatkou obcí. Dedinky od seba delia len niekoľkokilometrové vzdialenosti, každá z nich má však svoje osobité čaro. Možnosť rozhodnúť o tom, ktorá je najsympatickejšia, sme dali čitateľom Revúca24 v ankete: Veľký súboj dedín Revúckeho okresu: Dajte hlas tej najsympatickejšej!

Dedinky sa pustili do boja po hlave a čísla začali okamžite stúpať. Hlasy rýchlo pribúdali a poradie najúspešnejších obcí sa počas uplynulých dní niekoľkokrát zmenilo. Z počtu percent je ale jasné, ktoré dedinky majú pred ostatnými najväčší náskok.

Keby hlasovanie končilo v čase vydania tohto článku, poradie obcí na prvých desiatich priečkach by vyzeralo nasledovne:

  1. Ratková 30 %
  2. Muráň 19.1 %
  3. Mokrá Lúka 9.9 %
  4. Ratkovské Bystré 4.5 %
  5. Revúcka Lehota 3.7 %
  6. Gemerská Ves 2.9 %
  7. Sirk 2.7 %
  8. Muránska Dlhá Lúka 2.3 %
  9. Muránska Lehota aj Muránska Zdychava 2.2 %

Ak ste ešte nehlasovali, stále máte čas. Svoj hlas odovzdáte jednoduchým kliknutím na názov vybranej dediny v ankete pod článkom. Vzhľadom na to, že ste nám viacerí písali, že ste si prvý článok všimli až neskôr, aby ste mali dostatok času zabojovať o svoju obec, hlasujeme až do pondelka 19. marca 12:00 hod.

Foto: ilustračné

Ktorá z dedín v okrese Revúca je vám najsympatickejšia?

Zdroj: Dnes24.sk