Eva Viestová Iné športy

AK Revúca na Rally Prešov

V dňoch 29. – 30.4.2011 sa v Prešove uskutočnilo druhé podujatie Majstrovstiev Slovenska v Rally, popri ktorom sa uskutočnil aj prvý pretek Slovenského Rally Pohára.

Za Autokrosový klub Revúca sa podujatia zúčastnili tri posádky z celkového počtu súťažiacich 36 v troch objemových triedach. Trať súťaže pozostávala z dvoch okruhoch po dvoch rýchlostných skúškach o celkovej dľžke 39,3 km. O náročnosti podujatia svedčí aj skutočnosť , že do cieľa došlo 25 posádok. **Posádka Jozef Kriška – Ján Bomba na Škode Fábia 1,4 16v v triede RP 1 do 1400 ccm obsadila v triede 1. miesto a v absolútnom hodnotení obsadila 3. miesto. ** Posádka Kamil a Erik Švecovci na vozidle Honda Civic obsadili v triede RP2 do 1600 ccm 4. miesto a v absolútnom hodnotení 11. miesto.
Posádka Pavol Cireň – Viliam Derďák s vozidlom Peugeot 205 GTI v triede RP3 do 2000 ccm obsadila6. miesto a v absolútnom hodnotení 18. miesto.