Akcie týždňa v Revúcej a okolí. Kam sa oplatí vyraziť za relaxom či zábavou?

Urobte si program v predstihu! Vybrali sme pre vás akcie, na ktorých by ste nemali chýbať.

Lucia Zákopčanová

AGENTÚRA PRE ROZVOJ GEMERA – ZÁVEREČNÁ KONFERENCIA K PROJEKTU PlaNET SOEN

20. jún o 9:00, Mestské kultúrne stredisko Revúca

Počas konferencie sa dozviete, čo sa vďaka projektu dosiahlo, tešiť sa môžete na zaujímavých hostí zo zahraničia, úspešnú podnikateľku Dajanu Rodriguez, či víťazku celoslovenskej súťaže pre mladých talentovaných stredoškolákov LEAF awards 2016 Valentínu Sedilekovú. Vstup je voľný a nie je potrebná registrácia.

HEYDRICH: MUŽ SO ŽELEZNÝM SRDCOM

21. júna o 19:30, Kino Klub Revúca

Do kín prichádza film, ktorý zachytáva skutočný príbeh Reinharda Heydricha, druhého najvyššieho predstaviteľa nacistických ozbrojených zložiek Waffen-SS. Pozrieť si ho budete môcť aj v Revúcej.

TRANSFORMERS: POSLEDNÝ RYTIER

22. jún o 17.00 a 23. jún o 19:30, Kino Klub Revúca

Čaká nás v poradí piaty film Transformers, ktorý priamo nadväzuje na štvrtý diel. Réžie sa opäť ujal Michael Bay, ktorý tvrdí, že piaty diel je jeho posledným.

ČEREŠNOVÝ DEŇ

23. jún o 16:00, areál budovy múzea v Jelšave

V Jelšave si pre vás pripravili prezentáciu sezónneho ovocia a medu v rámci gastroprehliadky, kde budú ponúkané lahodné cukrárske výrobky a možnosť zapojiť sa do nej. Program bude doprevádzať hudba rôznych žánrov a spev detí v znamení ovocia.

KLENOVSKÁ RONTOUKA 2017

23. – 25. jún, Klenovec

V Klenovci sa koná 39. ročník Gemersko -malohontských slávností, jediných folklórnych slávností na území okresov Rimavská Sobota a Revúca, kde sa môžu predstaviť folklórne kolektívy, remeselníci, inštrumentalisti -sólisti z daného územia a porovnať s kolektívmi z iných regiónov Slovenska a zo zahraničia. Cieľom podujatia má byť rozvíjať a uchovávať ľudovú kultúru Gemersko -Malohontského regiónu.

RADOŠINSKÉ NAIVNÉ DIVADLO – ZMIEŠANÁ ŠTVORHRA

24. jún o 19:00, Mestské kultúrne stredisko

Všetci milovníci kultúry zbystrite pozornosť! Do Revúcej prichádza Radošinské naivné divadlo, aby tu predviedlo jedno zo svojich divadelných predstavení.

Pozrite si v priloženej fotogalérii aj zábery z Dní mesta Revúca!

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk