Správy

Aké sú aktuálne počty chorých v Banskobystrickom kraji? Toto hovoria čísla

Chorých v BBSK nie je veľa, ich počet však stúpol. Ktoré okresy sú na tom najhoršie?

Ilustračný obrázok k článku Aké sú aktuálne počty chorých v Banskobystrickom kraji? Toto hovoria čísla
Zdroj: TASR

Nárastom chrípky a jej podobných ochorení (CHPO) o 32 percent, ako aj zvýšením výskytu akútnych respiračných ochorení (ARO) o 74 percent sa vyznačoval aktuálny 1. kalendárny týždeň v Banskobystrickom kraji (BBSK). Informovala o tom hovorkyňa Regionálneho úradu verejného zdravotníctva (RÚVZ) v Banskej Bystrici Mária Tolnayová.

Celkový počet chorých však podľa nej nie je vysoký a v porovnaní s rovnakým obdobím vlaňajška je nižší zhruba o štvrtinu. „Na ARO je v BBSK v súčasnosti chorých 1693 ľudí, čo reprezentuje prepočítanú chorobnosť 620 pacientov na 100 000 osôb. CHPO sa vyskytli v 91 prípadoch, čo je chorobnosť 34 osôb na 100 000 obyva­teľov,“ konkretizovala Tolnayová.

Najviac chorých na ARO je podľa jej slov v okresoch Veľký Krtíš, Zvolen a Banská Bystrica. „Najvyšší počet CHPO bol zaznamenaný v okresoch Krupina, Banská Štiavnica a Banská Bystrica,“ dodala hovorkyňa.

Ako pokračovala, z hľadiska veku ARO v tomto týždni najviac postihli vekovú skupinu ľudí v produktívnom veku a detí od šesť do 14 rokov. „Dá sa očakávať, že s nástupom detí do škôl sa chorobnosť v týchto vekových kategóriách opätovne zvýši,“ uviedla Tolnayová.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR

SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM

SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM

Najčítanejšie