Aktuálne REBRÍČKY slovenských škôl: Ktoré revúcke sa dostali najvyššie?

Najnovšie hodnotenie škôl podľa inštitútu INEKO je na svete. Pozreli sme sa na to, ako sa vo vylepšených rebríčkoch umiestnili tie revúcke.

Jakub Forgács
Ilustračný obrázok k článku Aktuálne REBRÍČKY slovenských škôl: Ktoré revúcke sa dostali najvyššie?
Zdroj: TASR

Inštitút pre ekonomické a sociálne reformy (INEKO) zverejnil vylepšené rebríčky základných a stredných škôl na Slovensku, ktoré boli doplnené o údaje za viacero sledovaných ukazovateľov. „Doplnili sme aktuálne údaje o výsledkoch žiakov v celoštátnych testovaniach piatakov a deviatakov na ZŠ a tiež výsledky absolventov SŠ v externej časti maturitných skúšok, pričom novinkou je pridanie výsledkov z cudzích jazykov na úrovni C1 (v predmetoch anglický a nemecký jazyk),“ uvádza INEKO.

Podľa rebríčka sa tak najlepšou základnou školou na Slovensku stala Základná škola Krosnianska 4, Košice – Dargovských Hrdinov, víťazom v kategórii stredných škôl sa stala Obchodná akadémia, Kukučínova 2, Trnava a najlepším gymnáziom je podľa hodnotenia INEKO Škola pre mimoriadne nadané deti – Gymnázium, Teplická 7, Bratislava – Nové Mesto.

Revúcke školy v celoslovenskom hodnotení neobstáli práve najlepšie a ani jedna z nich sa v rámci Slovenska nedostala do prvej tridsiatky. Pri hodnotení škôl v rámci Banskobystrického kraja to už však vyzerá o niečo lepšie.

Najlepšie revúcke školy

Medzi základnými školami sa najlepšie viedlo Základnej škole J.A.Komenského 7, ktorá medzi školami Banskobystrického kraja získala 24. miesto. Základná škola Hviezdoslavova 1 skončila na 29. priečke. V rámci stredných odborných škôl je podľa hodnotenia inštitútu na tom v kraji najlepšie Stredná odborná škola Gen. Viesta 6, ktorá si vyslúžila 22. miesto. No a medzi gymnáziami sa Gymnázium M. K. Vl. Clementisa 21 umiestnilo na 16. mieste a Gymnázium Hurbanova 34 v neďalekej Tornali skončilo na 20. pozícii v rámci kraja.

Najlepšou základnou školou v Banskobystrickom kraji sa stala Základná škola SSV Skuteckého 8, Banská Bystrica. Najlepšou strednou odbornou školou Obchodná akadémia Lúčna 4, Lučenec a najlepším gymnáziom Gymnázium J. G.Tajovského 25, Banská Bystrica.

Upozornenie

INEKO upozorňuje, že hodnotenie výsledkov žiakov nezohľadňuje rozdiely medzi žiakmi jednotlivých škôl spôsobené inými faktormi, než je vzdelávací proces (napríklad rozdiely v sociálnom zázemí) a nemeria ani pridanú hodnotu školy, čiže to, aké zručnosti a vedomosti škola v danom období odovzdala svojim žiakom, a preto komplexne nevypovedá o kvalite školy.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk