Správy

BBSK prerozdelí 1,6 milióna: Uchádzať sa o ne môžu obce aj občianske a neziskové združenia

V tomto roku kraj podporil celkovo 860 projektov zameraných na kultúrne, športové a voľnočasové aktivity občanov. O dotácie sa bude dať uchádzať aj v roku 2020.

Ilustračný obrázok k článku BBSK prerozdelí 1,6 milióna: Uchádzať sa o ne môžu obce aj občianske a neziskové združenia
Zdroj: TASR

Do konca novembra môžu občania, inštitúcie, obce, občianske a neziskové združenia požiadať o dotáciu z rozpočtu Banskobystrického samosprávneho kraja (BBSK) pre svoje projekty, či už ide o rozvoj kraja alebo aktivity s deťmi a mládežou, rovnako o podporu cestovného ruchu a rozvíjania kultúrneho dedičstva. BBSK v roku 2020 prerozdelí v rámci svojich všeobecných záväzných nariadení približne 1,6 milióna eur. Informovala o tom Marcela Glevická, vedúca oddelenia styku s verejnosťou Úradu BBSK v Banskej Bystrici.

„Na projekty vo verejnom záujme alebo v prospech rozvoja územia BBSK, čiže na podporu všeobecne prospešných služieb, podnikania a zamestnanosti a aktivít, ktoré súvisia s uchovávaním i rozvíjaním kultúrneho dedičstva, je vyhradená suma jeden milión eur. Z nej 900 000 eur rozdelia komisie poslancov podľa jednotlivých okresov a 100 000 eur prerozdelí predseda kraja Ján Lunter. V tomto roku kraj podporil celkovo 860 projektov zameraných na kultúrne, športové a voľnočasové aktivity občanov,“ konštatovala Glevická.

BBSK začal v tomto roku aj s podporou aktivít a táborov pre deti. Cieľom je pomoc rodinám, deťom, ktoré si z finančných dôvodov nemôžu dovoliť napríklad účasť v detskom tábore. BBSK v roku 2019 podporil 213 táborov. V budúcom roku by sa toto číslo malo zvýšiť na zhruba 250. Vyčlenených je 300 000 eur z rozpočtu kraja.

„Dotácie smerujúce na regionálny rozvoj a rozvoj cestovného ruchu v kraji sú rozdelené na štyri konkrétne výzvy. Ide o obnovu, budovanie a podporu doplnkovej infraštruktúry pre trasy cestovného ruchu, rozvoj zelenej infraštruktúry a vodozádržných opatrení, vrátane budovania biokoridorov a alejí, či obnovu prameňov, obnovu a rekonštrukciu kultúrneho dedičstva a tiež marketingové aktivity regionálnych značiek a producentov. Na to je vyhradených 300 000 eur,“ dodala Glevická.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie