Správy

Betlehemské svetlo si odpálite aj v Revúckom okrese: Kedy skauti prinesú symbol lásky a nádeje?

Počas posledného predvianočného víkendu, v sobotu 21. decembra, budú skautské posádky roznášať svetlo vlakmi po celom Slovensku, pričom ho doručia do viac ako 330 miest a obcí. Neobídu ani náš okres.

Ilustračný obrázok k článku Betlehemské svetlo si odpálite aj v Revúckom okrese: Kedy skauti prinesú symbol lásky a nádeje?
7
Galéria
Zdroj: ZSSK

Svetlo z Betlehema sa na Slovensko dostane v sobotu 14. decembra. Slovenskí skauti ho prinesú z Rakúska, kde ho pre všetkých ľudí na Slovensku odpália počas medzinárodnej ekumenickej slávnosti v kostole sv. Leopolda vo Viedni. Ešte v ten deň ho privezú do Bratislavy, kde ho prijme prezidentka SR Zuzana Čaputová. Informoval o tom koordinátor Betlehemského svetla na Slovensku Marián Suvák.

Roznesú ho vlakmi

„V ranných hodinách v nedeľu 15. decembra odovzdajú Betlehemské svetlo počas svätej omše v Zakopanom skauti zo Slovenska poľským skautom. Svetlo bude aj vďaka skautom tradične putovať cez celé Poľsko, pobaltské krajiny a Rusko až na Sibír,“ priblížil Suvák. V nedeľu odovzdajú svetlo skauti i ľuďom počas slávnostnej svätej omše o 10:30 v konkatedrále sv. Martina v Bratislave, kde bude rovnako ako vo väčšine slovenských kostolov k dispozícii pre verejnosť až do Vianoc.

Počas posledného predvianočného víkendu, v sobotu 21. decembra, budú skautské posádky roznášať svetlo vlakmi po celom Slovensku, pričom ho doručia do viac ako 330 miest a obcí. Skauti budú roznášať svetlo až do Štedrého dňa. „Svetlo prinesú do nemocníc, azylových domov, domovov sociálnej a opatrovateľskej starostlivosti, budú ho odpaľovať veriacim na predvianočných svätých omšiach a pobožnostiach, doručia ho k ľuďom priamo domov a zavítajú aj na pomyselnú strechu Slovenska, na Lomnický štít,“ uviedol Suvák.

Kedy bude v Revúckom okrese?

Betlehemské svetlo si 21. decembra budete môcť odpáliť aj v Revúckom okrese. Do Tornale by ho mali priviezť o 13:10.

Svetlo budú skauti na Slovensku roznášať jubilejný 30. raz ako symbol pokoja, lásky a mieru. „Dá sa povedať, že v kontexte s 30. výročím Nežnej revolúcie, aj ako symbol slobody. Sme hrdí, že sa nám podarilo vybudovať takúto silnú tradíciu, ktorá si získala srdcia ľudí a mnohí si už nevedia bez neho ani predstaviť nadchádzajúce sviatočné dni,“ povedal koordinátor Betlehemského svetla na Slovensku.

Foto: ilustračné

Betlehemské svetlo
7
Galéria
Foto: Rastislav Búgel
Zdroj: TASR/Dnes24.sk

SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM

SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM

Najčítanejšie