Brzotínska skala je vyhľadávaným miestom turistov: Krásne scenérie a okolitá príroda, FOTO a VIDEO!

V prípade krásneho počasia z nej dovidíte naozaj ďaleko. Rožňavu z výšky si prišla okrem ďalších pozrieť aj speváčka Karmen Pál-Baláž. Fotky nájdete v našej galérii.

Peter Simon

Ako by sa s turistami vo sviatočný štvrtok, 5. júna 2018 vrece roztrhlo, a medzi nimi aj my. Len na úchvatnej Brzotínskej skale sme ich počas našej približne 40 minútovej návštevy napočítali až 10. Počasie doprialo a všetci si vychutnávali krásne výhľady na naše mesto a okolie. Medzi nimi aj známa Rožňavčanka Karmen Pál-Baláž so skupinkou kamarátov (foto v galérii).

Na Silickej planine nájdete čarovné miesto, ktoré ponúka úchvatný výhľad na mesto. V prípade priaznivého počasia odtiaľ zazriete aj najvyššie vrcholy Vysokých Tatier, ale aj iné krásne scenérie Gemera. Jedná sa o Brzotínsku skalu.

Pozrite si v našej galérii úchvatné fotky a video, ktoré sme vám pripravili z Brzotínskej skaly. Na fotkách vidieť aj ulice nášho mesta.

Článok pokračuje pod videom!

Zdroj: Dnes24.sk

Toto miesto je pre mnohých Rožňavčanom dobre známe. Aj keď nie každý bol „tam“ hore, dobre ho je vidieť aj priamo z mesta. Lokalita však v minulosti nebola turisticky sprístupnená, keďže sa nachádza v ochrannom pásme. Požiadavkám nadšencov turistiky z nášho mesta sa vyhovelo. Svojou rozlohou 433,78 ha lokalita patrí k najväčším rezerváciám na území Slovenského krasu, vyhlásená bola v roku 1984.

Len po značených chodníkoch

Klubu slovenských turistov Rožňava, dňa 4. októbra 2017 počas brigády RR KST Rožňava osadili nové smerovníky k novej vyhliadke na Brzotínskych skalách. Ako informovali, doteraz táto lokalita s krásnymi výhľadmi nebola turisticky sprístupnená, no po novom sa to zmenilo, a môžete sa kochať krásnymi výhľadmi na Rožňavskú kotlinu z novej, zeleno značenej vyhliadky. Avšak platí zákaz pohybovať sa mimo vyznačeného turistického chodníka alebo náučného chodníka.

Ako hore?

My sme sa vybrali na skalu od Jovíc. Približne 40 minútové strmšie stúpanie od vstupu do lesa zvládne každý. Hore na planine to už ide ľahšie. Po modrej značke (od Jovíc) sa dostanete na Lukáčovu bučinu, stade vás už smerovníky po zelenej značke za 10 minút zavedú na miesto odbočky na Brzotínsku skalu. Odtiaľ prejdete krokom približne 15 minút a ste na mieste. Nič zložité, no pred výstupom si vašu cestu môžete ešte overiť na turistickej mape, napríklad aj v mobile.

Keď raz toto miesto navštívite, učaruje zaiste aj Vám. Vychutnať si na nich môžete východ či zápas slnka, no napríklad aj romantický výlet s partnerom.

Zdroj: Dnes24.sk