Futbal

Cenné body ostali doma: Futbalisti Revúcej hravo zdolali silný Poltár

Po výbornom výkone v prvom jarnom kole na umelej tráve s ŽP Podbrezová-B, v ktorom mužstvo MFK Revúca smoliarsky prehralo gólom v 90. minúte, naši chlapci odohrali ďalšie zaujímavé stretnutie z druhým mužstvom tabuľky TJ Sklotatran Poltár.

Ilustračný obrázok k článku Cenné body ostali doma: Futbalisti Revúcej hravo zdolali silný Poltár

Od začiatku zápasu bola evidentná snaha domácich hrať útočne, čo aj zužitkovali v 9. minúte, keď Lunter využil zle prevedenú ofsajdová pascu hostí a prihrávkou Švecovi ponúkol skórovať z hranice šestnástky. Hostia sa snažili v strede ihriska kombinovať a následne dlhými loptami za obranu domácich hľadať rýchlych útočníkov, ktorých ale obranná trojica Urc, Smrek a Pšida spoľahlivo eliminovali.

Jedinú väčšiu šancu hostí po rohovom kope a hlavičke Marcineka zneškodnil brankár domácich Smerek. Útočné zámery domácich sa napĺňali hlavne po ľavej strane, kde po pekných akciách vyzvŕtali obranu hostí Šestina s Bystránom. V 29.minúte domáci zvýšili na 2:0, keď sa po Švecovej prihrávke do stredu ihriska ocitol pred brankárom hostí úplne voľný Levický a pohodlne preloboval padajúceho brankára.

V druhom polčase odhodlanie domácich hrať útočne neopadlo a v 50. minúte po stiahnutí Šveca v šestnástke nariadil hlavný rozhodca pokutový kop, ktorý premenil Levický. Hostia sa naďalej snažili dlhými loptami prekonať obranu domácich, ale všetky akcie zakončovali väčšinou nepresne, alebo nedôrazne do priestoru brány.

Domáci po treťom góle kontrolovali hru a zameriavali sa na držanie lopty, krátkymi prihrávkami na malom priestore dokazovali svoju technickú vyspelosť Konček so Šestinom, keď po následných dlhých prihrávkach unikal Bystrán, musel frustrovaný súper tieto akcie prerušiť faulom, za čo hlavný rozhodca udeľoval viacero žltých kariet. Domáci postupne prestriedali, noví hráči zapadli do koncepcie aj vďaka univerzálnosti Majerčíka umožnilo preskupiť hráčov podľa predstáv trénera domácich Igora Schmiedla.

MFK Revúca 3 : 0 TJ Sklotatran Poltár

Góly: 9´ Švec, 29´ Levický, 50´ Levický (11 m)

ŽK: Majerčík, Šestina, P. Konček – Čonka, M. Marcinek, Melicher, Segeč, Kelement, Rusnák

MFK Revúca: Smerek – Smrek, Urc, Šestina, Pšida – Lunter (84´ Krajňák), Konček, Bystrán, Majerčík – Levický, Švec (62´ Faško)

TJ Sklotatran Poltár: Rusnák, Melicher (67´ Sendrei), M. Marcinek, Kojnok (74´ Markotán), Segeč, Škalák, J. Marcinek, Šuška (87´ Hozdek), Kelement, Čonka, Skýpala