Eva Viestová Futbal

Derby na Revúčke: Zmätok v obrane a netradičné pauzy

V nedeľu odohrali futbalisti Revúčky zápas 3. kola I. triedy Oblastného futbalového zväzu proti mužstvu z Muráňa.

Pred celkom slušnou návštevou, v horúčave, keď boli potrebné i netradičné – občerstvovacie pauzy, klasicky na nekvalitnom "trávniku"obe mužstvá začali vzájomným oťukávaním, avšak prvá možnosť v piatej minúte skončila gólom v sieti hostí. Po rohovom kope domácich si hostia po zmätkoch v obrane nakoniec stečovali loptu za chrbát svojho brankára Hrbála.

Muránčania počas prvého polčasu zvýšili snahu, ale bola veľmi platonická (i s množstvom nepresností) a len po šestnástku, keďže iba raz dokázali prečísliť domácu obranu, no nedokázali úspešne zakončiť.

Aj druhý polčas sa odohrával prevažne v strede poľa s množstvom nepresných prihrávok, domáci ohrozili bránku súpera z trestných kopov a i keď opticky mali loptu viac hostia a vytvorili si dve dobré príležitosti, stretnutie skončilo víťazstvom domácich vcelku šťastným gólom na začiatku zápasu najtesnejším výsledkom 1:0.

**FK Revúčka – FK Muráň
1 : 0 (1:0) ** **Zostava FK Revúčka : **Herich – Ziman, Neušel, Hrachiar, Derďák, Germánus, Černota, Hutka, Sziládi, Čatloš, Hodoš (Kilík,Černák