Eva Viestová Kultúra

Dni mesta s M. Čekovským: Roztočil to v rómskych rytmoch!

Dni mesta 2012 máme úspešne za sebou. Ľudí bolo neúrekom, centrum rozvoniavalo všakovakými dobrotami od výmyslu sveta aj atrakcií pre deti bolo dosť. Každý kto chcel, našiel si v programe aj na jarmoku to svoje. Vychutnajte si atmosféru v zostrihu...

Piatok ráno to s počasím vyzeralo veru všelijako, no pred prvými vystúpeniami si to našťastie rozmyslelo a tak si vystupujúci aj diváci mohli vychutnať program bez dáždnikov. Počas oboch dní sprevádzala divákov milým slovom šikovná moderátorka Kika. Piatok patril najmä vystúpeniam detí z materských a základných škôl. Svoj talent však predviedla aj "ZUŠ-ka a Lykovček. Sobotňajšie dopoludnie zase všetkým spríjemnila dychová hudba Gemerčanka a po nich si mohli všetci vychutnať tanečné vystúpenia klubu Happy Dance.

Večer už všetkých dostala do varu kapela Borra a s netrpezlivosťou čakali na vystúpenie majstra improvizácie Mariána Čekovského s kapelou. Počas hodinového koncertu odznelo len niekoľko skladieb, ale vo viacerých variáciách. Revúčanov hudobník dostal do nálady najmä improvizáciami a motívmi rómskych piesní. Prekvapením bolo, že vyzval jedného dobrovoľníka z publika, ktorému ponúkol možnosť zaspievať si s ním priamo na pódiu. Šancu dostal 40-ročný Imro.

Vďaka niekoľkým spoločne odspievaným skladbám v rómskom rytme povedal, že sa mu splnil životný sen. V závere koncertu si s ním zaspievala aj mladá talentovaná speváčka Peťka. Po koncerte ho doslova zaplavilo množstvo fanúšikov, ktorým s radosťou pózoval pri fotení a rozdával autogramy.** „Mne sa v Revúcej hralo výborne. Myslím, že vďaka Pištovi Lakatošovi som si vytvoril publikum skutočne širokého spektra. Je to totiž o tom, aby sme nehľadali rozdiely, ale aby sme boli stále veselí a tá veselosť nás preniesla cez problémy. Je vždy dobré, keď sa ľudia zároveň smejú aj spievajú. Som naozaj rád, že to takto vyšlo,“** dodal po koncerte Čekovský.

[blockquote]Oproti minulým ročníkom bol program Dní mesta Revúca o týždeň skôr. Snažili sa zosúladiť termín z ostatným mestami, aby prilákali čo najviac návštevníkov. „Program je teraz trochu skromnejší, pretože sa koncentrujeme najmä na september. Vtedy budeme oslavovať 150. výročie založenia Prvého slovenského gymnázia. Program oboch dní pritom takmer nezaťaží ani mestský rozpočet, pretože na vystúpenia hosťujúcich skupín sme získali podporu sponzorov,“ povedala prednostka Mestského úradu v Revúcej Eva Kučeráková.[/bloc­kquote]

revuca24.sk/tasr

[size=18][color=#cc3300]­POZRITE SI ZOSTRIH A FOTO Z TOHTOROČNÝCH DNÍ MESTA.[/color][/si­ze]

Dni mesta s M. Čekovským: Roztočil to v rómskych rytmoch!
1
Galéria
DniMestaRevuca
63
Galéria

Tento článok nie je možné komentovať.

Rýchle správy

SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM

Najčítanejšie