Futbal

Do Revúcej prišiel posledný tím tabuľky, výsledok nepotešil ani trénera

Revúcki futbalisti v 18. kole privítali na domácom trávniku posledný tím tabuľky. S deľbou bodov nemôže vládnuť spokojnosť, aj keď je spravodlivá.

Ilustračný obrázok k článku Do Revúcej prišiel posledný tím tabuľky, výsledok nepotešil ani trénera

Zápas s posledným mužstvom tabuľky mal byť jednoznačnou záležitosťou domácich, ktorí boli po dvoch víťazných dueloch jednoznačným favoritom. Už úvod duelu proti FC Slovan Divín však naznačil, že hostia neprišli len brániť, keď veľké problémy revúckej obrane robili dvaja vysunutí útočníci, ktorí si dokázali vypracovať gólové príležitosti. Našťastie pre domácich bez presného zakončenia.

Skóre otvorili hostia

Domácich hráčov pri rozohrávke aktívne napádala štvorica záložníkov a znemožnila tak akékoľvek pokusy o finálne prihrávky a zakončenie. K sporadickým streleckým pokusom sa dostali Konček a Švec, ale ich strely neohrozili bránu hostí. Fyzicky dobre disponovaní hostia sa hlavne dlhými prihrávkami za obranu domácich pokúšali dostať do zakončenia, ale Urc a Antal dokázali tieto pokusy zneškodniť. Celý prvý polčas bol zo strany domácich v znamení množstva nepresností a len polčasový hvizd rozhodcu ponúkol prijať nejaké zmeny hry.

Čo nevyšlo Divínčanom na začiatku prvého polčasu v druhom si to dokonale vynahradili, keď po nedorozumeniach v domácej obrane zakončoval do prázdnej brány Paučo a otvoril skóre 0:1. Až tento moment nabudil hráčov MFK Revúca k vyšším obrátkam, začali hrať agresívnejšie, zvýšili pohyb v strede poľa a konečne prišli aj vyloženejšie šance.

Revúcej sa nedarilo v koncovke

Najväčším problémom však bolo zakončenie, keď až v 62.minúte prvá strela Končeka z hranice šestnástky, ktorá smerovala na bránu hostí zároveň skončila v sieti a domáci vyrovnali na 1:1. Ďalšiu príležitosť si vypracoval Šestina, ale jeho dobrý pokus vytlačil brankár hostí na roh. Revúčania mohli strhnúť vedenie na svoju stranu v 76. minúte, keď osamotený Švec zakončoval z priestoru pokutového územia vysoko nepresne. Tlak domácich bol neefektívny a mohli to byť práve hostia, ktorí v záverečných minútach mohli rozhodnúť zápas vo svoj prospech, ale spoľahlivý brankár Smerek už zmenu skóre nepripustil.

Slovo pre trénera

Tréner Schmiedl zápas zhodnotil: „Očakávali sme zápas s mužstvom, ktoré ešte neskladá zbrane, čo sa týka záchrany a tieto predpoklady sa aj naplnili. S húževnatým a fyzicky dobre stavaným súperom sme si nevedeli poradiť, len ťažko sme sa dostávali do finálnej fázy s náznakmi zakončenia, nehovoriac o problémoch, ktoré spôsobovali našej defenzíve. Výsledok ma neteší, aj keď je to z pohľadu priebehu zápasu spravodlivá deľba bodov.“