Dobré správy pre prázdninujúcich Revúčanov. Múzeum cez leto predlžuje otváracie hodiny

Múzeum Prvého slovenského gymnázia láka aj v lete. Na rozdiel od zvyšku roka bude inštitúcia návštevníkom sprístupnená tiež cez víkendy.

Jakub Forgács

Počas letnej turistickej sezóny v mesiacoch júl a august predlžuje Múzeum Prvého slovenského gymnázia (MPSG) v Revúcej svoje otváracie hodiny. Ako informovala jeho referentka Lucia Koreňová, na rozdiel od zvyšku roka bude inštitúcia návštevníkom sprístupnená tiež cez víkendy.

„Počas júla a augusta budeme otvorení od pondelka do nedele v čase od 8:00 do 12:00 a od 13:00 do 18:00,“ priblížila Koreňová. Ako dodala, novinku pre turistov si pripravilo i miestne turistické informačné centrum, ktoré rovnako ako MPSG sídli v pôvodnej historickej gymnaziálnej budove. „Návštevníci si môžu vyraziť pamätnú mincu s motívom erbu mesta Revúca a s Prvým slovenským gymnáziom,“ konkretizovala.

MPSG bolo od leta minulého roka zatvorené, keďže jeho budova i zbierky boli poškodené prívalovou vlnou, ktorá jeho priestory vytopila. Po rekonštrukcii a protipovodňových opatreniach bolo verejnosti opäť sprístupnené koncom apríla.

Zdroj: TASR