Eva Viestová Kultúra

Festival Gemerská podkovička po roku opäť v Revúcej

V utorok 23. októbra 2012 sa v Revúcej uskutoční festival detských folklórnych súborov Gemera – Malohontu pod názvom „Gemerská podkovička“. Stretnú sa na ňom detské folklórne súbory z Rimavskej Soboty, Klenovca, Hnúšte, Tisovca, Revúcej a Rimavskej Soboty.

Ilustračný obrázok k článku Festival Gemerská podkovička po roku opäť v Revúcej
Foto: Eva Viestová

V dopoludňajších hodinách sa deti zúčastnia exkurzie 1.slovenského Gymnázia v Revúcej a lektori jednotlivých súborov sa zúčastia tvorivej dielne pod vedením Andrei Jágerovej.

V popludňajších hodinách sa v rámci tvorivých dielní, spolu s odbornými lektormi oboznámia aj so svojimi rovesníkmi s ľudovým tancom, spevom, odievaním, hudobnými nástrojmi a zvykoslovím Gemera – Malohontu.

Popoludní o 17:00 je pre širšiu verejnosť pripravené spoločné vystúpenie v Dome kultúry v Revúcej. Program bude zostavený z choreografií a spevov, s ktorými sa kolektívy predstavili na posledných prehliadkach detského folklóru. Predstavia sa tiež viacerí sólisti speváci.

Od svojho vzniku (v r. 2009) sa Gemerská podkovička spája s menom Evy Skalskej, zakladajúcej členky a dlhoročnej vedúcej detského folklórneho súboru Lykovček, ktorá svojou činnosťou významne prispievala k folklórnemu životu na Gemeri – Malohonte a ktorej šieste výročie úmrtia si pripomenú aj účastníci festivalu.

info : GMOS Rim. Sobota

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie