Eva Viestová Kultúra

Za oknami síce padali snehové vločky, ale folkloristi priniesli dôchodcom jar

Niekoľko dní pred Veľkonočnými sviatkami potešili dôchodcov v zariadení opatrovateľskej služby Cilka v Revúcej deti z folklórneho súboru Lykovček svojím vystúpením. Aspoň takto sa im snažili priniesť jar a pripomenúť im zvyky spájané s týmto obdobím.

Ilustračný obrázok k článku Za oknami síce padali snehové vločky, ale folkloristi priniesli dôchodcom jar
Foto: Eva Viestová

Vystúpenie sa konalo pri príležitosti sprostredkovania a odovzdania veľkonočnej a inej ručne vyrobenej výzdoby do priestorov zariadenia Cilka. Výzdobu vyrobili študenti Strednej odbornej školy v Revúcej, odboru Výroba konfekcie v rámci projektu s názvom Tvorivý svet patchworku.

Seniorom ho slávnostne odovzdal do užívania riaditeľ Strednej odbornej školy František Lukáš spolu s gestorkami projektu Andreou Málikovou a Gabrielou Zrakovou.

„Patchwork je pomerne ťažká technika, ale zaujímavá a takto sa žiaci odboru Výroba konfekcie učia šiť“, povedala učiteľka Strednej odbornej školy Gabriela Zraková.

„Naše výrobky v rámci tohto projektu si môžete pozrieť v priestoroch Prvého slovenského a.v. gymnázia a tiež budeme mať výstavu na jarmoku a v priestoroch MSKS“, doplnila Zraková.

V rámci dvojročného odboru Výroba konfekcie sa žiaci naučia šitie jednoduchých výrobkov. Pomocou patchworku vyrábajú dekoratívne veci, ktoré ich viac bavia a ľahšie sa s nimi prezentujú a zároveň sa naučia šiť.

Príjemným slovom potešila seniorov aj Vierka Kasperová z Prvého slovenského gymnázia. Dopoludnie spríjemnil svojím vystúpením detský folklórny súbor Lykovček, ktorý vyčaril úsmev nejednému divákovi.

Cilka Revúca
1
Galéria
Cilka Revúca
25
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM

Najčítanejšie