Marcel Mojžiš Krimi

Fotky z miesta tragédie: Mladí futbalisti s autom vrazili do stromu!

Pri obci Gemer sa stala v pondelok večer hrozná nehoda. Trojica mladých futbalistov sa vracala z tréningu, no na ceste zrazu došlo ku krvavej tragédii. Ich auto vrazilo do stromu a následne skončilo zdemolované na streche, jeden z chlapcov (†17) zahynul.

Ilustračný obrázok k článku Fotky z miesta tragédie: Mladí futbalisti s autom vrazili do stromu!
Foto: Slávka Kellová

K príšernej zrážke so stromom došlo v pondelok okolo šiestej hodiny večer pri obci Gemer v Revúckom okrese. „Nehoda bola ohlásená o 17,00 hod s tým, že jeden cestujúci sa nachádza mimo vozidla“, povedal pre portál Revúca 24 hovorca Operačného strediska záchrannej zdravotnej služby SR Boris Chmel.

Záchranári oživovali jedného z mladíkov (†17), viac ako trištvrte hodinu, no žiaľ neúspešne. Ďalší dvaja boli ošetrení na mieste a boli prevezení do nemocnice v Rimavskej Sobote so zraneniami neohrozujúcimi život. Ako ďalej dodal B. Chmel, na mieste zasahovali 4 sanitky.

Ako ďalej informoval Erik Piater, hovorca Krajského riaditeľstva HaZZ v Banskej Bystrici, na miesto udalosti boli vyslaní štyria príslušníci Hasičského a záchranného zboru z Hasičskej stanice v Tornali. Po príchode na miesto nehody bolo zistené, že vozidlo Fiat Tipo je prevrátené na streche, pričom vo vnútri vozidla sú zakliesnení dvaja ľudia a jedna osoba bola mimo vozidla v ošetrení zdravotnej záchrannej služby.

„Zranené osoby hasiči vyslobodili z havarovaného vozidla pomocou hydraulického vyslobodzovacieho zariadenia, poskytli zraneným predlekársku prvú pomoc a pomohli ich naložiť do vozidiel Zdravotnej záchrannej služby. Následne príslušníci HaZZ asistovali pri resuscitácií jednej postihnutej osoby, ale po 45 minútovej neúspešnej resuscitácii lekár Zdravotnej záchrannej služby konštatoval exitus“, doplnil Piater.

Polícia požiadala hasičov o osvetlenie miesta dopravnej nehody a po zadokumentovaní udalosti boli na miesto nehody vyslaní traja príslušníci HaZZ z Hasičskej stanice v Rimavskej Sobote so špeciálnym vozidlom, ktorý naložili pomocou hydraulickej ruky zničene vozidlo na odťahovú službu.

Miestna komunikácia do obce Gemer bola po celý čas odstraňovania následkov dopravnej nehody uzavretá v oboch smeroch.

„20-ročný vodič osobného motorového vozidla Fiat z Tornale, z doposiaľ nezistených príčin, pri prechádzaní ľavotočivej zákruty prešiel s vozidlom do protismeru. Na ľavej stane cesty zišiel mimo cestu, kde narazil do stromu a následne sa z vozidlom prevrátil na strechu. Pri dopravnej nehode 17-ročný spolujazdec z Gemera utrpel ťažké zranenia, ktorým na mieste nehody podľahol. Vodič bol s ťažkými zraneniami prevezený do nemocnice v Banskej Bystrici a 22 ročný spolujazdec utrpel ľahké zranenia a bol hospitalizovaný v nemocnici v Rimavskej Sobote“, povedala Mária Faltániová, hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Banskej Bystrici.

Ako ďalej doplnila hovorkyňa, vodičovi bola na zistenie alkoholu odobratá krv. Vyšetrovateľ začal trestné stíhanie pre prečin usmrtenia a prečin ublíženia na zdraví. Do vyšetrovania bol pribratý aj znalec z odboru cestnej dopravy a dopravná nehoda je v štádiu vyšetrovania.

Foto: ilustračné

Tragická dopravná nehoda Gemer
8
Galéria
Zdroj: Policajný zbor SR
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie