Rôzne Správy

FOTO: Nevšedný zážitok revúckych školákov. Navštívili televíziu aj Národnú radu SR

Záver roka si užili vo veľkom. Školáci zo ZŠ I. B. Zocha sa vybrali do Bratislavy. Pozrite, čo všetko zažili!

Ilustračný obrázok k článku FOTO: Nevšedný zážitok revúckych školákov. Navštívili televíziu aj Národnú radu SR
Zdroj: ZŠ I. B. Zocha

Pomaly sa blíži koniec školského roka. Aj pre deviatakov zo ZŠ I. B. Zocha v Revúcej tento školský rok končí prijatím na strednú školu. Uvedomili si totiž, že čas, ktorý spolu trávia, sa im už nezávratne kráti a chceli by ho posledné dni prežiť výnimočne. Rozhodli sa pre Bratislavu. Príjemným spestrením im boli aj Zocháči z ôsmeho ročníka, ktorí v piatok 22. júna 2018 neváhali ísť s nimi.

Prvou zastávkou bola známa televízia. Sledovanie televízie je ich každodennou súčasťou, a preto mali jedinečnú príležitosť dostať sa priamo do centra. Zoznámili sa s technikou a štúdiami. Na chvíľu sa zo Zocháčov stali moderátori spravodajstva aj ďalších relácií. Naviac pri našej návšteve stretli aj známe osobnosti, ktoré poznajú z obrazovky. Prejsť sa po štúdiách, dostať sa do strižní, vyskúšať si to za kamerou, nahliadnuť do redakcie, či maskérne, to všetko mohli vidieť. Najväčšiu radosť však mali zo stretnutia s redaktormi. Odchádzali s kopou zážitkov, fotiek a krásnych spomienok.

Druhou zastávkou bola NR SR. Zocháči sa oboznámili s históriou vzniku NR, spoznali štátne symboly, prehliadli si obrazy akademického maliara Brunovského. V zasadacej sále parlamentu sa dozvedeli o činnosti poslancov. Členovia parlamentu nemali v tento deň zasadnutie, ale Zocháčov pozdravil poslanec Anton Hrnko a poslanec Martin Poliačik.

Žiaci boli s exkurziou, ako aj s celkovým programom dňa veľmi spokojní, získali nové informácie a nové zážitky, ktoré boli pre deviatakov posledné. Zážitky z ich cesty si môžete prezrieť v priloženej fotogalérii!

V OBRAZOCH: Revúcki školáci sa vybrali do Bratislavy. Toto všetko zažili
7
Galéria
V OBRAZOCH: Revúcki školáci sa vybrali do Bratislavy. Toto všetko zažili
7
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie