FOTO: Parádne zavŕšenie biatlonovej sezóny. Revúcki pretekári s medailovou nádielkou

Mladí športovci z Revúcej opäť predviedli svoje kvality. Dôkazom sú výsledky, ktoré dosiahli počas druhej polovice zimnej biatlonovej sezóny.

Druhá polovica zimnej biatlonovej sezóny bola pre Revúčanov doslova nabitá. Počas druhej februárovej soboty prebiehalo v Osrblí III. kolo Viessman pohára. V rýchlostnom preteku v kategórii 10 –11 roč. žiakov vybojoval skvelé 2.miesto Markus Sklenárik. Na tretiu priečku so streľbou 3+0 siahla v kategórii 14 –15 ročných žiačok naša najúspešnejšia klubová biatlonová nádej Ema Kapustová. Rovnako pekné 3. miesto získala v kategórii 10 –11 ročných žiačok aj Alexandra Štempelová.

Majstrovský titul

Nedeľa tohto víkendu niesla prívlastok „majstrovská“. Biatlonisti bojovali o titul majstra Slovenska vo vytrvalostných pretekoch. Majstrovský titul vo svojej kategórii získala Ema Kapustová a na stupne víťazov vystúpil aj Markus Sklenárik, ktorý obsadil v kategórii 10 –11 ročných žiakov pekné 3. miesto.

V druhej polovici februára sa v tureckom Erzurume konal XIII. Zimný Európsky olympijsky festival mládeže. Do slovenskej olympijskej výpravy boli vybratí aj naši dvaja odchovanci Lukáš Ottinger a Tomáš Sklenárik (v súčasnosti ako stredoškoláci štartujúci za ŽP Šport Podbrezová). V silnej konkurencii 52 pretekárov obstáli výborne, keď v rýchlostnom preteku skončil Lukáš Ottinger na 12. priečke a Tomáš Sklenárik na 16. priečke. V stíhacích pretekoch skončili Lukáš na 14. mieste, Tomáš na 17. mieste.

Zdroj: A. Kuchtová, Š. Ottinger

Ocenená biatlonistka

V Osrblí sa počas posledného februárového týždňa konali majstrovstvá sveta kadetov a juniorov v zimnom biatlone. Z našich odchovancov sa na ne nominoval Lukáš Ottinger. Lukáš sa v každom z pretekov umiestnil v prvej tretine výsledkovej listiny, najúspešnejším individuálnym pretekom bol preňho rýchlostný pretek, v ktorom obsadil 22. priečku zo 100 štartujúcich. Na tomto preteku ho boli podporiť aj športovci nášho klubu. Lukáš sa podieľal aj na najlepšom výsledku slovenskej reprezentácie na týchto MS vôbec, keď sa pričinil o pekné 7. miesto mužskej štafety kadetov z 23 štartujúcich krajín.

Na slávnostnom oceňovaní športovcov mesta 24. februára 2017 bola medzi jednotlivcami ocenená aj naša v súčasnosti najúspešnejšia športovkyňa Ema Kapustová. Ocenenie získala za svoje úspechy v letnom aj zimnom biatlone. Medzi jej najvýraznejšie úspechy v roku 2016 patrí 2. miesto na MS v zimnom biatlone v rýchlostných pretekoch, 5. na MS vo vytrvalostných pretekoch. V letnom biatlone je Ema majsterkou Slovenska v pretekoch s hromadným štartom, 2× vicemajsterka Slovenska (v rýchlostných aj vytrvalostných pretekoch). Celkovo sa v rebríčku Slovenského Viessman pohára v letnom biatlone 2016 umiestnila na druhej priečke.

Tituly vicemajstrov

Počas prvého marcového víkendu zavŕšili biatlonisti zimnú sezóny Majstrovstvami Slovenska v už takmer jarnom Osrblí vo veľmi ťažkých snehových podmienkach. V rýchlostnom preteku na na MS darilo najviac Alexandre Štempelovej a Markusovi Sklenárikovi, ktorí v kategóriách 10–11 ročných vybojovali zhodne druhú priečku a teda získali tituly vicemajstrov Slovenska. V nedeľu boli na programe preteky s hromadným štartom. Z týchto pretekov Revúčania tiež neodišli naprázdno a získali tri tituly vicemajstrov Slovenska – Ema Kapustová (14–15 ročné žiačky), Alexandra Štempelová (10–11 ročné žiačky) a Markus Sklenárik (10–11 roční žiaci).

Zimnú sezónu môže klub vyhodnotiť ako úspešnú. V pretekoch slovenského Viessman pohára vybojovali naši pretekári tri prvé miesta, dve druhé a šesť tretích miest. Na majstrovstvách Slovenska získali jednu zlatú, päť strieborných a jednu bronzovú medailu. Po ukončení zimnej sezóny začínajú športovci s prípravou na sezónu letných biatlonových pretekov.

Bežecká príprava prebiehala v zimnej sezóne prevažne na Štrbskom Plese, na spoločnej fotografii naši pretekári na tréningu na Štrbskom plese s olympioničkami Anastaziou Kuzminovou a Martinou Chrapánovou.

Pozrite si zábery úspechov revúckych biatlonistov v priloženej fotogalérii!

Zdroj: Dnes24.sk