Aktualizované Peter Simon Krimi

FOTO a VIDEO priamo z miesta: Zrážka auta s vlakom pri Gemerskej Hôrke

Predná časť vozidla ostala zakliesnená pod rušňom. Na mieste zasahovali záchranné zložky a polícia.

Zdroj: Dnes24.sk

Ako informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Košiciach Lenka Ivanová, v utorok (14.5.) okolo 14. hodiny došlo na železničnom priecestí medzi obcami Čoltovo a Gemerská Hôrka (okr. Rožňava) k zrážke vlaku a osobného motorového vozidla zn. Renaul Megan, s ktorým vodič (82) smeroval od Gemerskej Hôrky na obec Bohúňovo.

„Podľa doterajších zistení vodič v zákrute pred železničným priecestím zišiel s vozidlom z vozovky, následkom čoho sa auto dostalo do šmyku, zotrvačnosťou sa posúvalo ďalej, a zastavilo sa až na železničnom priecestí. Vodič so spolujazdcom z vozidla vystúpili a snažili sa ho z priecestia odtlačiť, avšak vzhľadom na prichádzajúci vlak to už nestihli, stihli však z koľajiska odskočiť,“ spresnila Ivanová.

Podľa jej slov, rušňovodič ihneď začal brzdiť a použil výstražné zvukové znamenie, no pre krátku vzdialenosť už zrážke s vozidlom nedokázal zabrániť. „Vlak pred sebou auto tlačil ešte asi 200 metrov. Vodič aj rušňovodič boli podrobení dychovej skúške s negatívnym výsledkom. Vodič bol po zasiahnutí úlomkom zo spätného zrkadla prevezený na ošetrenie do nemocnice. Počas dokumentovania udalosti bola vlaková doprava zastavená. Presná príčina vzniku udalosti a bližšie okolnosti sú predmetom ďalšieho vyšetrovania,“ dodala na záver hovorkyňa polície Lenka Ivanová.

Obrazom: Zrážka auta s vlakom pri Bohúňove
17
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie