Peter Simon Kultúra

FOTO: Región Gemer sa predstavil účastníkom Medzinárodných leteckých dní SIAF 2018

Návštevníci známeho a populárneho podujatia mohli získať informácie aj o našom krásnom Gemeri. Pozrite, ako nás prezentovali.

Ilustračný obrázok k článku FOTO: Región Gemer sa predstavil účastníkom Medzinárodných leteckých dní SIAF 2018
6
Galéria

Viac ako stotisíc návštevníkov Medzinárodných leteckých dní, ktoré sa konali v prvý septembrový víkend na Sliači, mohlo popri prehliadke vystúpení pilotov a ich strojov navštíviť aj stánok Oblastnej organizácie cestovného ruchu Gemer.

„Popri vychýrenom Betliari a jaskyniach Slovenského krasu sa návštevníci zaujímali aj o mestské pamiatky v Rožňave a v Revúcej, kostoly Gotickej cesty, vodnú nádrž Teplý vrch, možnosti turistiky na Muránskej planine, v Slovenskom krase a v Cerovej vrchovine,“ informoval náš web Ján Šmídt z Oblastnej organizácie cestovného ruchu Gemer.

Ako doplnil, neodolateľným lákadlom pre malých návštevníkov bola hra na záchranu včielky z pavúčej siete, ktorej popri stovkách ratolestí neodolalo ani zopár oteckov a mamičiek. „Odmenou im bola možnosť virtuálnej návštevy niektorej zo zaujímavostí stredného Slovenska. Spomedzi nich mali najväčší úspech sysle z Muráňa. V priestoroch letiska je to paradox, lebo sysľovisko v Muráni vzniklo z prenesených sysľov z letiska Košice. Tam redukovali ich populáciu kvôli zníženiu rizika kolízie lietadiel s dravcami loviacimi sysle,“ dodal Šmídt.

Obrazom: Región Gemer sa predstavil účastníkom SIAF 2018
6
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie