Iné športy

Podali krásne výkony. Pozrite, aké úspechy dosiahli biatlonisti z Revúcej na Majstrovstvách Slovenska v letnom biatlone!

Ilustračný obrázok k článku FOTO: Revúcki biatlonisti žali úspechy na Majstrovstvách SR. Tamarka si vybojovala titul
6
Zdroj: Klub biatlonu Magnezit Revúca

Počas dvoch septembrových víkendov absolvovali pretekári KB Magnezit Revúca druhú polovicu Viessmann pohára v letnom biatlone. Podarilo sa im dosiahnuť nemalé úspechy.

Úspechy našich aj odchovancov

Prvý víkend školského roka sa pretekalo vo Vyhniach, kde boli v sobotu na programe rýchlostné preteky pohára a v nedeľu sa už bojovalo o tituly Majstrov SR vo vytrvalostných pretekoch. V šprinte sa darilo Veronike Šteczovej, ktorá si vybehala a vystrieľala bronzovú priečku, Lenka Repáková skončila štvrtá, Markus Sklenárik šiesty. V juniorských kategóriách sa presadili najmä odchovanci – Ema Kapustová (1.), Lukáš Ottinger (1.), Tomáš Sklenárik (2.) – všetci traja v súčasnosti obliekajúci dres ŠK Železiarne Podbrezová, Radovan Humeník skončil na 6. priečke.

V nedeľnom boji o majstrovský titul vo vytrvalostných pretekoch sa našim darilo viac. V najmladšej žiackej chlapčenskej kategórii sa presadili Ján Levčák (5.) a Markus Sklenárik (6.), v staršej chlapčenskej kategórii sa v prvej tretine výsledkovej listiny objavil Adrián Ottinger (9.) a u najstarších chlapcov sa prestrieľal k umiestneniu v prvej desiatke aj Tomáš Kuchta (7.).

V dievčenských kategóriách sa najviac darilo Tamare Molentovej, ktorú jedna rana mimo pripravila o majstrovský titul vo vytrvalostných pretekoch. Hneď za ňou sa na bronzovej priečke umiestnila Veronika Šteczová. Lenka Repáková obsadila vo svojej kategórii piatu priečku. Z juniorských kategórií mohli byť Revúčania opäť hrdí na svojich odchovancov, keď si v dorasteneckej kategórii prehodili sobotňajšie poradie Tomáš Sklenárik a Lukáš Ottinger, Radovan Hummeník skončil na peknej 4. pozícii. Ema Kapustová siahla v tejto disciplíne po striebre.

Ďalší septembrový víkend v Predajnej sa niesol v znamení Majstrovstiev Slovenska v letnom biatlone s medzinárodnou účasťou. Naše mesto v sobotňajšom rýchlostnom preteku reprezentovalo až 12 pretekárov. Markus Sklenárik vybojoval skvelé 2. miesto v kategórii 10–11 ročných žiakov. V tej istej kategórii sa na 11. mieste umiestnil Michal Biž a svoju premiéru v letnom biatlone mal Martin Galovič, ktorý skončil na 16. mieste. Adrián Ottinger obsadil 15. miesto v kategórii žiakov 12 – 13 ročných. V kategórii 14 – 15 ročných žiakov si Róbert Biž vybojoval 9. miesto a hneď za ním na 10. mieste skončil Tomáš Kuchta.

O čo najlepšie umiestnenie sa snažili aj naše úspešné biatlonistky. Lenka Repáková v kategórii 10–11 ročných žiačok obsadila veľmi pekné 4. miesto. V ťažkej konkurencii 12–13 ročných žiačok sa v prvej desiatke ocitli aj naše skvelé pretekárky Veronika Šteczová na 7.mieste a Tamare Molentovej patrilo 8.miesto. V tej istej kategórii bojovala aj Amália Lajčáková, ktorá obsadila 16. miesto a Alexandra Štempelová, ktorá bola sedemnásta. Za dorastencov 18–19 ročných štartoval Radovan Humeník a umiestnil sa na peknom 6. mieste. Stupne víťazov v kategórii dorastencov patrili Revúčanom reprezentujúcim Podbrezovú – Tomášovi Sklenárikovi 1. miesto), Lukášovi Ottingerovi (2. miesto). Železiarne Podbrezová úspešne reprezentuje aj naša bývalá pretekárka Ema Kapustová, ktorá v sobotňajšom preteku vybojovala výborné 2. miesto v kategórii dorasteniek 16–17 ročných.

Máme majsterku

V nedeľňajšom preteku s hromadným štartom sa majsterkou Slovenska stala Tamarka Molentová, ktorá svojou skvelou streľbou a rýchlym ľahkým behom jednoznačne zvíťazila v kategórii žiačok 12–13 ročných. Radosť neutíchala, keď Veronika Šteczová v tej istej kategórii vybojovala 3. miesto. Bronzovú pozíciu, aj to, že patrí medzi najrýchlejších bežcov a dobrých strelcov v kategórii žiakov 10 – 11 ročných potvrdil Markus Sklenárik.

Pretek s hromadným štartom priniesol našim štartujúcim biatlonistom nasledujúce umiestnenia: Lenka Repáková /6. miesto/, Alexandra Štempelová /10. miesto/, Amália Lajčáková /14. miesto/, Michal Biž /13. miesto/, Martin Galovič /16. miesto/, Adrián Ottinger /18. miesto/. Najlepšou streľbou v kategórii 14–15 ročných žiakov si 9. miesto vystrieľal Tomáš Kuchta, Róbert Biž skončil na 12. mieste a Radovan Humeník v kategórii dorastencov obsadil veľmi pekné 5. miesto. Revúčania a bývalí reprezentanti klubu dokončili preteky s hromadným štartom skvelým umiestnením. Lukáš Ottinger si odniesol zlato, Tomáš Sklenárik striebro, Ema Kapustová zlato.

Tamarka Molentová bude už v závere tohto týždňa reprezentovať Slovenskú republiku na Majstrovstvách ČR v letnom biatlone žiakov s medzinárodnou účasťou, kam ju nominoval Slovenský zväz biatlonu.

Pozrite si v priloženej fotogalérii zábery revúckych biatlonistov z pretekov!

V OBRAZOCH: Biatlonisti z Revúcej na Majstrovstvách Slovenska v letnom biatlone