Iné športy

FOTO: Revúcki biatlonisti žali úspechy. Takto sa im darilo na domácej strelnici

Revúca zažila biatlonový víkend. II. kolo slovenského Viessmann pohára v letnom biatlone aj so skvelými výkonmi revúckych pretekárov.

Ilustračný obrázok k článku FOTO: Revúcki biatlonisti žali úspechy. Takto sa im darilo na domácej strelnici
17
Galéria
Zdroj: Klub biatlonu Magnezit Revúca

Prvý prázdninový víkend v Revúcej patril biatlonu. Na revúcku strelnicu prišlo v sobotu ráno takmer 180 súťažiacich biatlonistov z celého Slovenska aj zo susedného Maďarska. Konalo sa tu II. kolo slovenského Viessmann pohára v letnom biatlone vo všetkých vekových kategóriách.

Naši pretekári využili domáce prostredie a postarali sa o veľmi pekné výsledky. V sobotu boli na programe rýchlostné preteky, keď nezostrelenie terča znamenalo predĺženie trate o trestné kolo. V kategórii dorastu a dospelých v tejto disciplíne získali medaily Radovan Humeník (bronz) a Anna Košinárová (2. miesto). V tej istej disciplíne žiackych vekových kategórií zažiarila Tamara Molentová ziskom zlata, v tej istej vekovej kategórii Veronika Šteczová obsadila pekné piate miesto. Darilo sa aj Lenke Repákovej, ktorá po 4 mesiacoch vynútenej prestávky siahla po bronze.

Malý šampión

Po sobotňajších pretekoch sa konali aj preteky prípravky (5 – 9 ročných detí), do ktorých sa tento rok zapojil rekordný počet detí. Boli to dokonca preteky s medzinárodnou účasťou, pretekali deti aj z Českej Republiky a Maďarska. Blahoželáme Revúčanovi Jakubkovi Nagypálovi k víťazstvu v kategórii 4 – 6 ročných detí.

V nedeľu boli na programe dorastu a dospelých vytrvalostné preteky s časovou penalizáciou za nezostrelené terče. Anka Košinárová sa presadila aj v tomto type pretekov a zopakovala si sobotňajšie umiestnenie.

Zlato aj v obratnosti

Všetci štartujúci žiaci sa premiérovo zúčastnili nového typu pretekov – pretekov obratnosti v biatlone. Okrem klasického behu a streľby boli na trati pridané aj disciplíny obratnosti, ktoré bolo potrebné zvládnuť v čo najkratšom čase. Tamara Molentová vďaka výbornej streľbe a rýchlym nohám opäť vybojovala zlato. Po štyroch víťazstvách zo štyroch pretekov tohtoročnej letnej sezóny si tak Tamara v najpočetnejšej žiackej kategórii upevnila pozíciu vedúcej pretekárky rebríčka a je v súčasnosti našou najúspešnejšou pretekárkou. Markus Sklenárik napravil zaváhanie zo soboty a potvrdil svoje kvality ziskom zlata, Lenka Repáková aj v týchto pretekoch vybojovala bronz.

Na stupienkoch víťazov stáli počas víkendu aj ďalší Revúčania, naši odchovanci – Ema Kapustová (2× 1. miesto), Lukáš Ottinger (1. a 2. miesto) a Tomáš Sklenárik (2. a 1. miesto), v súčasnosti pretekári ŠK Železiarne Podbrezová.

Ocenenia najúspešnejším pretekárom odovzdávali prezident SZB Tomáš Fusko, predseda KB Magnezit Revúca Jozef Molent a primátorka mesta Revúca Eva Cireňová, ktorá víťazom seniorských kategórií odovzdala aj knihu Dušana Dubovského Revúca – jej športovci, majstri Slovenska, Európy a sveta.

Pozrite si v priloženej fotogalérii zábery revúckych pretekárov na súťaži!

V OBRAZOCH: Revúca zažila biatlonový víkend
17
Galéria
Zdroj: Klub biatlonu Magnezit Revúca
Zdroj: Dnes24.sk

Najčítanejšie