Lukáš Smerek Futbal

Futbalisti štvrtoligového MFK Revúca odohrali prvé dva prípravné zápasy proti súperom z východoslovenských krajských súťaží. Obidva víťazne.

Ilustračný obrázok k článku FOTO: Revúcki futbalisti v zápasoch bodujú. V príprave zatiaľ stopercentní!
4
Zdroj: FK Gemerská Hôrka

V nedeľu 22. 1. 2017 začala zimná príprava futbalistov MFK Revúca pod vedením nového trénera Miroslava Neušela. Stretávajú sa na umelej tráve v Mokrej Lúke. Vhodné bežecké trate pre naberanie kondície našli v okolitej prírode. Do prípravy sa zapojilo 17 hráčov vrátane Petra Končeka a Matúša Levického, ktorí však už dávnejšie avizovali svoj odchod do zahraničia. Na ich miesto sa v tomto období hľadajú vhodné alternatívy, ktoré by sa mohli ku klubu pripojiť v najbližších dňoch.

Hernú časť prípravy odštartoval MFK Revúca dvomi zápasmi proti súperom zo štvrtej respektíve piatej ligy východoslovenského futbalového zväzu. Najprv v sobotu 28. januára privítal v derby zápase mužstvo MFK Rožňava. Na umelej tráve v Tisovci sa, vzhľadom na skorú fázy prípravy, odohral veľmi kvalitný zápas s množstvom šancí. Opraty zápasu držala od úvodu v rukách Revúca a už po prvom polčase viedla 2:0. V druhom polčase sa hra viac otvorila, pretože tréneri chceli vyskúšať niekoľko herných variantov. Celkové skóre však nakoniec vyznelo pre Revúcu v pomere 5:3. Postupne sa presadili Faško, Konček, Levický, Šestina a Lunter.

O týždeň sa Revúca stretla so súperom z piatej ligy, s Gemerskou Hôrkou. Prvý polčas bol veľmi vyrovnaný a oproti predchádzajúcemu zápasu pomerne opatrný. Šancí nebolo veľa do prestávky žiadny gól nepadol. Chvíle revúckych futbalistov prišli až po zmene strán, keď skóre otváral dorážkou z blízka dobre postavený Lunter. Tento moment poznačil ďalšie dianie na ihrisku, pretože hráči Gemerskej Hôrky sa snažili o vyrovnanie a ponúkli tak Revúcej niekoľko šancí na nebezpečné protiútoky. Tri z nich sa skončili gólmi a znamenali až prekvapivo jednoznačný konečný výsledok 4:0. Úspešnými strelcami boli Faško a dvakrát Konček.

Najbližší víkend nemajú hráči naplánovaný prípravný zápas, pretože hracia plocha v Tisovci nie je k dispozícii. Nahradia ho však modelovaným zápasom v Mokrej Lúke. O týždeň na to sa zúčastnia kvalitne obsadeného futsalového turnaja v Sečovciach. Príprava bude pokračovať zápasmi proti súperom z blízkeho okolia, konkrétne 26. 2. proti Bacúchu, 4. 3. proti Hnúšti, 11. 3. proti Kokave nad Rimavicou (všetky zápasy na umelej tráve v Tisovci) a generálku odohrajú 19. 3. na domácom štadióne proti Tomášovciam.

Pozrite si v priloženej fotogalérii zábery z prípravy revúckych futbalistov!

V OBRAZOCH: Revúca v príprave zatiaľ stopercentná