Iné športy

Mladé talenty z nášho mesta sa opäť predviedli. 12 pretekárov zabojovalo o medaily a takto to dopadlo!

Ilustračný obrázok k článku FOTO: Úspech biatlonistov z Revúcej na Majstrovstvách Slovenska. Vybojovali cenné kovy
6
Zdroj: Klub biatlonu Magnezit Revúca

Kým celý svet počas uplynulého víkendu sledoval olympijský rýchlostný pretek v PyeongChangu 2018, kde najlepšie biatlonistky bojovali o ten najvzácnejší kov, v našom Národnom biatlonovom centre v Osrblí štartovali Majstrovstvá Slovenska s medzinárodnou účasťou.

Naše malé mesto čoraz častejšie dokazuje, že má veľa športových talentov a v sobotňajšom rýchlostnom preteku Majstrovstiev Slovenska v biatlone Revúcu reprezentovalo 12 pretekárov. Získali sme dve zlaté a jednu bronzovú medailu.

Zlatá v kategórii dorasteniek 16 – 17 ročných skončila Ema Kapustová a stala sa Majsterkou Slovenska. V kategórii dorastencov 18 – 19 ročných skončil na 5. mieste Radovan Humeník a stupne víťazov patrili Revúčanom reprezentujúcim Podbrezovú – Tomášovi Sklenárikovi /2. miesto/, Lukášovi Ottingerovi /1. miesto/. V kategórii žiakov 10 – 11 ročných svojim súperom nedal šancu a Majstrom Slovenska sa stal Markus Sklenárik. V tej istej kategórii o najlepšie umiestnenie bojovali aj Ján Levčák /4. miesto/, Michal Biž /9. miesto/, Martin Galovič /12. miesto/. Bronz pre Revúcu čistou streľbou získala Veronika Šteczová v kategórii žiačok 12 – 13 ročných.

Spolu s ňou sa snažili o najlepšie umiestnenie Alexandra Štempelová /7. miesto/, Nina Natália Vavreková /14. miesto/. Na peknom 9. mieste v kategórii žiakov 12 – 13 ročných spomedzi 25. štartujúcich pretekárov skončil Adrián Ottinger. V kategórii žiakov 14 – 15 ročných štartovali: Róbert Biž /11. miesto/, Tomáš Kuchta /16. miesto/. Revúca by určite vybojovala aj ďalšie cenné kovy, ale zdravotné problémy, resp. zranenie neumožnili štartovať biatlonistkám Tamare Molentovej a Lenke Repákovej, ktoré mali veľmi úspešný vstup do sezóny.

V nedeľňajšom vytrvalostnom preteku sme obhájili dve zlaté a jednu bronzovú medailu. V kategórii dorasteniek 16 – 17 ročných si vynikajúcou streľbou zlato vystrieľala Ema Kapustová, ktorá každým pretekom dokazuje svoju streleckú silu a bežeckú zdatnosť. Zlatú pozíciu, aj to že je najrýchlejším bežcom v kategórii žiakov 10 – 11 ročných, potvrdil Markus Sklenárik. O bronzovú radosť v tej istej kategórii sa postaral Ján Levčák. Vo vytrvalostnom preteku sa naši štartujúci biatlonisti umiestnili nasledovne: Veronika Šteczová /4. miesto/, Radovan Humeník /6. miesto/, Alexandra Štempelová, Adrián Ottinger, Róbert Biž /8. miesto/, Michal Biž /10. miesto/, Tomáš Kuchta /12. miesto/, Martin Galovič /12. miesto/, Nina Natália Vavreková /17. miesto/.

Pozrite si v priloženej fotogalérii zábery z pretekov!

V OBRAZOCH: Úspech biatlonistov z Revúcej na Majstrovstvách Slovenska