Eva Viestová Hokej

Šieste kolo Gemerskej hokejovej ligy (www.ghhl.webnode.sk) v Rim. Sobote prinieslo pre Revúčanov tzv."povinné" víťazstvo s družstvom zdola tabuľky, HK Poltár. Súper začal s rešpektom, so snahou zabezpečiť obranu a pokúšať sa dostať do nejakých protiútokov.

Ilustračný obrázok k článku Gemerská hokejová liga pokračovala 6. kolom. Ako inak, pre Revúčanov opäť úspechom

Naša prevaha však prinášala aj presné zásahy, no tesne pred koncom prvej tretiny súper z presilovky znížil na 4:1.

Po prestávke sme zmenili farbu dresov, keďže obe družstvá začali vo veľmi podobných tmavých farbách, čo trochu sťažovalo orientáciu na ľade. Aj v bielom sme pokračovali v tlaku a dlho prakticky na jednu bránku, aj keď počet gólov v sieti súpera tomu nenasvedčoval.

V záverečnej tretine v pohodovom tempe sme súperovi dovolili upraviť (aj z trestného nájazdu) na preňho veľmi prijateľný výsledok.

MHK Magnezit Revúca – HK Poltár 8 : 4 (4:1,3:1,1:2)

Góly MHK : Hutka N. 3, Žgravčák 2, Varhoľák, Laboš, Antalík

Zostava MHK Magnezit: Útrata – Vojčík, Andraščík, Antalík, Tatarko, – Hutka N. Kožuch J., Žgravčák, Špak, Kožuch Ľ. Prtko, Hutka P., Varhoľák, Laboš.

info a foto : V. Andraščík