Eva Viestová Futbal

Historické umiestnenie MFK Revúca v IV.lige !!!

Týmito slovami by sa dalo charakterizovať umiestnenie MFK Revúca v jesennej časti IV.ligy skupiny juh, keď sa umiestnil na 3 mieste. Účinkovanie MFK je najlepšie od sezóny 2005-2006, keď 6 sezón boli starosti so zachránením sa v súťaži a na jeseň bol

Je potešiteľné, že všetko vynaložené úsilie zainteresovaných sa takto zúročilo v takéto úžasné umiestnenie.Do dnešného stretnutia nastupovali domáci s odhodlaním poďakovať sa svojim fanúšikom za celo jesennú priazeň, čo sa nakoniec vo veľmi dobrom,dramatickom a na góly bohatom zápase podarilo. Hneď po úvodnom výkope sa Lunter vybral na výlet do súperovej 16 tky, kde ho domáci nie najlepšie privítali a nedovolene ho zastavili. Nariadený pokutový kop s prehľadom premenil Majerčík a MFK viedol v 1´. Na kvalitne pripravenom trávniku sa naďalej hral veľmi dobrý futbal pričinením obidvoch mužstiev. V 40´na 2:0 zvýšil rutinérsky Švec a domáci boli vo veľkej pohode, keď Bystrán trafil hlavou brvno hosťujúcej brány. V 42´sa svoju snahu v gól nepodarilo pretaviť Lunterovi, no stihol ešte nezištne prihrať Gomorimu a ten zvýšil na 3:0. Domáci sa na chvíľku uspokojili a čakali na koniec polčasu a odchod do šatní s vysokým polčasovým vedením, čo hostia využili na zníženie stavu na 1:3 v 45´gólom kapitána Stacha. Po zmene strán po 4´domáci inkasovali 2.krát od striedajúceho hosťujúceho hráča Colláka a zrazu bol z rozhodnutého zápasu nervák. Hostí to posmelilo a snažili sa o vyrovnanie, no nakoľko túžba domácich po víťazstve bola väčšia striedali sa na oboch stranách krásne akcie, čo bolo v prospech futbalu. Za zmienku stoja ešte 2 kvalitné zákroky domáceho brankára Smereka, keď chytil isté góly a počínanie hosťujúceho, dovtedy suverénneho kapitána, ktorý sa pred konečným hvizdom rozhodcu postavil k postrannej čiare a po ukončení odišiel bez podania rúk… Pri krásnej návšteve, aj keď mnohí ľudia boli rozlezení za povinnosťami spojenými so Sviatkom všetkých svätých, prítomní videli dobrý rýchly zápas z oboch strán. Domácim sa zas podarilo pozmeniť štatistiky, keď s Podlavicami vyhrali iba v sezóne 2006 aj doma aj vonku 1:0, potom ešte raz remizovali a z 10 zápasov mali 2 víťazstvá 1 remízu a 7 prehier a skóre 9:25. Ďalší zo stabilných súperov v IV.lige sa presvedčil, že v Revúcej sa v tejto sezóne body len tak ľahko nezískavajú.

MFK Revúca -Jupie Podlavice Banská Bystrica
3 : 2 (3:1)

Po zimnej prestávke ste všetci vítaní na našom štadióne MFK Revúca, kedy privítame v 1. kole lídra súťaže z Brusna 25.3.2012.