Jakub Forgács Správy

Hodnotenie slovenských stredných škôl: Tieto revúcke sú v rebríčkoch najvyššie

Inštitút pre ekonomické a sociálne reformy (INEKO) zverejnil na svojom portáli skoly.ineko.sk aktualizáciu rebríčkov škôl na Slovensku. Ktoré revúcke sa umiestnili najlepšie?

Ilustračný obrázok k článku Hodnotenie slovenských stredných škôl: Tieto revúcke sú v rebríčkoch najvyššie
7
Galéria
Zdroj: TASR

Inštitút INEKO aktualizoval rebríčky základných a stredných škôl na Slovensku. O tom, ako dopadli revúcke základky, sme vás informovali v predošlom článku. Teraz sme sa pozreli na to, ktoré z našich stredných škôl v rebríčkoch obstáli najlepšie.

Ako spresnil INEKO, v rámci tejto aktualizácie boli doplnené najnovšie údaje o uplatnení absolventov stredných škôl, mimoriadnych výsledkoch žiakov, pridanej hodnote v slovenskom jazyku, výsledkoch štátnej školskej inšpekcie na školách, počtoch učiteľov a žiakov vrátane informácie o počte žiakov zo sociálne znevýhodneného prostredia a informácie, do akej miery učitelia využívajú digitálne technológie, podieli absolventov stredných škôl prijatých na štúdium na vysokých školách na území SR, finančných zdrojoch škôl v prepočte na jedného žiaka či o zapojení škôl do vzdelávacieho programu Medzinárodná cena vojvodu z Edinburghu.

Po aktualizácii rebríčkov INEKA obhájila medzi SOŠ na celoslovenskej úrovni vedúcu pozíciu Obchodná akadémia v Trnave. Výmena na čelnej pozícii nastala pri gymnáziách. Z druhého na prvé miesto poskočilo bratislavské Gymnázium Jura Hronca.

V kategórii gymnázií sa v rebríčku INEKA v rámci kraja do TOP 30 prebojovali Gymnázium Martina Kukučína na 18. priečke a Gymnázium Hurbanova 34 v Tornali na 21. pozícii. Čo sa týka stredných odborných škôl, Revúca v prvej tridsiatke nemá ani jedného zástupcu.

Upozornenie

INEKO upozorňuje, že zverejnené rebríčky škôl komplexne nehodnotia kvalitu školy, ale informujú o výsledkoch žiakov. Tieto výsledky vstupujúce do rebríčkov nezohľadňujú rozdiely medzi žiakmi jednotlivých škôl spôsobené inými faktormi, než je vzdelávací proces (napríklad rozdiely v sociálnom zázemí), nepokrývajú celý obsah vzdelávania a nemerajú ani pridanú hodnotu školy, čiže to, aké zručnosti a vedomosti škola v danom období odovzdala svojim žiakom.

Foto: ilustračné

Písomné maturity
7
Galéria
Zdroj: TASR
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM