Jarný oddych padne vhod: 3 vyhľadávané lokality na Gemeri, ktoré vás nabijú energiou!

Jar je konečnu tu, a preto by bola škoda nevyužiť čoraz teplejšie počasie. Možností v Rožňave a okolí je viac než dosť. Presvedčte sa sami.

Peter Simon
Ilustračný obrázok k článku Jarný oddych padne vhod: 3 vyhľadávané lokality na Gemeri, ktoré vás nabijú energiou!
Foto: Petr Hanzlíček / Zdroj: Dnes24.sk

Jar už zavítala aj do Rožňavy a dôkazom nie sú len kvitnúce kvety, ale i množstvo ľudí v uliciach, ktorí si užívajú prvé jarné lúče. Načerpať novú energiu môžete v Rožňave na viacerých vyhľadávaných miestach. Tu sú niektoré z nich.

Vyhliadková veža Turecká

Známy turistický chodník Turecká, ktorý sa nachádza neďaleko nášho mesta, láka priaznivcov čerstvého vzduchu stále. Na vrchole sa nachádza vyhliadka. Ďalšou nevšednou atrakciou náučného chodníka je možnosť vstupu do starých banských chodieb, ktoré sa nachádzajú v masíve. Turecká v Slovenskom rudohorí je známa veľkou koncentráciou rudných žíl, ktoré sa tu v minulosti ťažili. Po vystúpení na vežu sa vám naskytne krásny pohľad na okolie Gemera a za priaznivého počasia uvidíte aj štíty Vysokých Tatier.

Na prechádzku do Dediniek a okolia

Poloha obce je veľmi dobrým východiskovým bodom pre turistov, keďže z nej vedie veľa turistických chodníkov priamo do malebnej prírody Slovenského raja. Napríklad aj na známe Geravy. Turistiku si môžu vychutnať aj menej zdatní nadšenci prírody. Popri vodnej nádrži sa môžu poprechádzať až do Stratenskej píli, ktorá je v každom ročnom období naozaj úchvatná. Tí, ktorí zas neobľubujú dlhé prechádzky, sa môžu prejsť okolo nádrže.

Domica a okolie

V tomto prípade sa jedná o krátky náučný chodník, ktorý je možné absolvovať približne za hodinu. Samotný spomínaný chodník nadväzuje na podobný a vedúci v Aggteleku na území Maďarska. Na trase je päť zastávok s informačnými panelmi na témy: Chránená krajinný oblasť Slovenský kras, Jaskyňa Domica, Fauna a flóra, Geológia a geomorfológia a Poľnohospodárstvo. Nenáročný výlet prechádza prírodnou rezerváciou Domické škrapy. K najväčším zaujímavostiam blízkeho okolia patria viaceré škrapy, krasové jamy, priepasti a jaskyne. Takže okrem zdravej prechádzky sa určite dozviete aj zaujímavosti z tejto oblasti.

Foto: ilustračné

Zavítať môžete napríklad aj ku Krásnohorskej jaskyni. Pozrite si na VIDEU, ako to tam aktuálne vyzerá.

Zdroj: Dnes24.sk
Zdroj: Dnes24.sk