Peter Simon Kultúra

Jubilejný ročník Krásnohorských hradných hier: Tešiť sa môžete na pravý rytiersky turnaj i herné hry

Druhá augustová sobota bude venovaná veľkolepej historickej udalosti na Slovensku, ktorá sa bude konať pod majestátnym stredovekým hradom Krásna Hôrka. Opäť bude lákať svojou dobovou atmosférou. Čítajte, čo všetko si pre vás organizátori prichystali ;)

Ilustračný obrázok k článku Jubilejný ročník Krásnohorských hradných hier: Tešiť sa môžete na pravý rytiersky turnaj i herné hry
Zdroj: Dnes24.sk

Výlet do minulosti, v ktorom uvidíte rytierske súboje či krásne dvorné dámy, súťaže, jazdy na koňoch či ukážky remesiel, sa bude konať 8. augusta 2015 na X. ročníku Krásnohorských hradných hier.

Program, ktorý organizátori tento rok pripravili, bude opäť pestrý a atraktívny. O nezabudnuteľné zážitky a jedinečnú atmosféru dobového života sa postará skupina Historického Šermu Rytieri Vir Fortis zo Zvolena.

Zaujímavým spestrením hradných hier bude dobre známy turnaj „Za kráľa a za vlasť“. Prihlásili sa rytieri z Českej republiky, Poľska, Maďarska, Rakúska, Ukrajiny, Francúzska, Talianska a z Izraelu. V areáli pod hradom sa prvýkrát uskutoční PRAVÝ rytiersky turnaj na koňoch, kde udatní bojovníci a bitkami zocelení rytieri budú priamo pred očami divákov predvádzať svoju šikovnosť a obratnosť. Súčasťou predstavenia budú i kaskadérske výkony a vizuálne efekty.

Nebudú chýbať obľúbení sokoliari pod vedením majstra sokoliara z Mojína, ktorí počas predstavení na hlavnom nádvorí predvedú ukážky náročného výcviku a umenia lovu sokolov. Pri tónoch stredovekej hudby predvedú svoje umenie grécke a orientálne tanečnice, taneční majster z Prahy a hudobníci z Moravy.

Sprievodným programom bude tradičný remeselnícky jarmok, kde diváci budú môcť nazrieť do tajov kováčskej dielne a výrobne sviečok.

Tento rok si organizátori dali naozaj záležať a pripravili pre Vás niečo skutočne výnimočné. Počas celého dňa budú v stredovekom stanovom mestečku atrakcie a hry pre deti ale aj dospelých. Vďaka bohatým programom ako slamený hrad, herný kútik so spoločenskými hrami, mini zoo a výstavy dravcov sa vaše ratolesti zaručene nebudú nudiť. K tomu dobrou správou je, že deti do 12 rokov budú mať vstup ZDARMA!

Samotné pečenie prasiatka, mega ražniči, grilované kuracie prsia na drevenom uhli ponúka jedinečný zážitok pre účastníkov akcie zásluhou Reštaurácie Tri ruže z Rožňavy. Ako dezert si návštevníci budú môcť ochutnať čokoládu podľa vlastnej receptúry, kráľovskú ľadovú kávu či kráľovskú zmrzlinu známej značky „Kráľovská čokoláda“ priamo z Ostravy.

Záver sobotňajšieho dňa oživí koncert vynikajúcej slovenskej skupiny – PETER BIČ PROJEKT, ktorý bude sprevádzaný brušnými tancami a fakľami. Zapálenie vatry a ohňová šou z príležitosti 600.výročia upálenia majstra Jána Husa bude tiež veľmi zaujímavé.

Na návštevníkov čaká veľa zábavy, zážitkov, gurmánskych špecialít a dobrej atmosféry.

Vstupné: Predpredaj TIC Rožňava, RIB Košice 4 eurá. Na mieste 7 eur.

Foto: Občianske združenie Tri ruže

X. ročník Krásnohorských hradných hier
5
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie