Eva Viestová Iné športy

Karatisti opäť úspešní

V Trstenej miestny karate klub organizoval v poradí 13. ročník súťaže Trstenský pohár, kde sa predstavili aj pretekári z Karate Klubu Revúca. Na turnaji sa zišla dobrá konkurencia. Už tradične sa dobrým výkonom predviedla Ivana Demjanová medzi starší

Výborne si počínal v športovom zápase medzi chlapcami vo veku 5 až 7 rokov Tomáš Bútora, ktorý bol na súťaži iba po druhýkrát v živote. Po dobrých zápasoch sa prebojoval až do finále, kde zdolal aj súpera z Pezinka a získal zlatú medailu. Vo vekovej kategórii 10 až 11 rokov sme mali dvoch zástupcov, a to Šimona Jančíka a Erika Straku. Lepší výsledok dosiahol Erik Straka, ktorý vybojoval bronz. Šimon obsadil celkové 5 až 8 miesto. Tomáš Kubal súťažil váhovej kategórii + 50 kg, v kategórii mladší kadeti 12 až 13 rokov. Po bojovnom výkone sa prebojoval až do finále, kde ale ťahal za kratší koniec a obsadil pekné 2. miesto.