LULA Správy

Lopaty odložíme len na chvíľu: Snežiť opäť začne v piatok večer

Až do konca pracovného týždňa budete môcť lopaty odložiť. Ďalšie zrážky prídu cez víkend.

Ilustračný obrázok k článku Lopaty odložíme len na chvíľu: Snežiť opäť začne v piatok večer
Zdroj: TASR

Do piatka nás podľa imeteo.sk čaká prevažne polooblačné až oblačné počasie a zrážky sa budú vyskytovať len výnimočne. „Nakoľko sa oblačnosť bude zmenšovať, tak úmerne s tým začnú klesať teploty. V dolinách a v kotlinách budú klesať až pod –13 °C,“ uvádza portál.

Denné teploty vo štvrtok vystúpia nad nulu len na západe. V piatok by mal zavládnuť celodenný mráz na celom našom území.

Ďalšie zrážky dorazia už v piatok vo večerných hodinách. Snežiť má od severozápadu, kde má pribudnúť najviac bielej pokrývky.

Ako uvádza imeteo.sk v sobotu ráno sa na juhozápade začnú zrážky meniť na kvapalné alebo zmiešané. „Počas víkendu to vyzerá na veľkú oblačnosť a opäť bude snežiť. Na západe sa však v sobotu pripravte na odmäk a zrážky kvapalné,“ varuje portál.

„V nedeľu už odmäk zasiahne zrejme celé naše územie. Teploty by sa mali pohybovať nad nulou a do 300 m n.m. sa môžu miešať aj kvapalné zrážky,“ predpovedá imeteo.sk. Opäť ochladzovať by sa malo na začiatku budúceho týždňa, snehová pokrývka sa tak prestane topiť.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Najčítanejšie