Majstri Slovenska sú z Revúcej

Finálovým turnajom vyvrcholila celoročná súťaž v MINIMAX volejbale, čo je vo svete najrozšírenejšia súťaž pre mladých volejbalistov. No Slovensku bolo zapojených dokopy 347 družstiev snáď zo všetkých miest.

Eva Viestová

Finále sa po tretíkrát uskutočnilo na futbalovom ihrisku v košickej časti Barca. Do neho postúpilo 16 dievčenských a 12 chlapčenských družstiev. Hneď v našej bol jeden z favoritov celého turnaja, družstvo zo športových tried z Humenného. Zvíťazili sme bez väčších problémov a týmto zápasom sme si vybudovali rešpekt u súperov. Postupne sme ešte zdolali Veľké Úľany, Strážske a v semifinálovej skupine Novú Ľubovňu, Bzince pod Javorinou a nakoniec dvojnásobného víťaza predchádzajúcich ročníkov Svidník. Práve tu sa ukázala naša sila a naši hráči nepodľahli zbytočne vybičovanej atmosfére a zvíťazili 2:0. Systém turnaja je veľmi zvláštny, pretože aj po týchto víťazstvách sme museli potvrdiť celkové víťazstvo a znova bol našim súperom Svidník. Chlapci v zostave** Schelling Matej, Ďuriška Ľubomír, Kotlarčík Ján a Levický Vladimír **predviedli znova perfektný výkon a vyhrali 2:0. Víťazov dekoroval sám prezident Slovenskej Volejbalovej Federácie, pán Ľubomír Halanda. Pochválil našich hráčov za skvelý výkon a vyjadril sa, že žiadne družstvo nehralo tak volejbal, aby nás porazilo.
Druhé naše družstvo skončili na konečnom 8. Mieste a hralo v tomto zložení : **Tarik Jadallah, Stanislav Špalda a Filip Lakomčík. **

Týmto turnajom sme ukázali celému Slovensku, že v Revúcej vyrastajú veľké volejbalové talenty a koncepcia práce s mládežou je na dobrej ceste.

Zdroj :Maroš Kumi,š.r.AVK

V mene Revúca24 SRDEČNE BLAHOŽELÁME!!!

Tento článok nie je možné komentovať.