Jakub Forgács Iné športy

Reprezentanti Revúcej získali celkom desať vzácnych kovov, niektorí však vypadli z medailového postu.

Ilustračný obrázok k článku Medailová žatva revúckych kickboxerov: Bodovali aj na majstrovstvách Slovenska, FOTO
6
Zdroj: Kickbox Leon Revúca

V sobotu sa konali majstrovstvá Slovenska v kickboxe. Lučenec privítal viac než 130 reprezentantov v 468 štartoch, z 31 športových klubov Slovenska. Informoval o tom Ľuboslav Bodor, prezident ŠK Kickbox Leon Revúca s tým, že sa bojovalo vo všetkých štýloch Pointfigting, Lightcontact, Kicklight, na tatami aj v ringu Fullcontact, K1, Lowkick a vo všetkých vekových kategóriách.

„Reprezentanti Revúcej získali celkom desať medailí, niektorí vypadli z medailového postu,“ uviedol.

Ako konkretizoval, Martina Székelyová ako jedna z najlepšie pripravených pretekárok prestúpila už v mladom veku do vyššej kategórie. V nej je aj konkurencia vysoká, pretože sa proti nej postavili ženy, ktoré už niekoľko rokov bojujú na úrovni sveta a Európy. Naša najúspešnejšia pretekárka Alžbeta Teličáková vypadla z medailového postu. Keď vyhrala, tak ju diskvalifikovali za exit, pričom klub podal aj protest.

Vladimír Baraník podľa slov Bodora po dlhšej pauze nestíhal kondične, ale s každým zápasom rástol a podával lepšie výkony. Alexandra Baraníková a Terzka Váššová zbierajú stále cenné skúsenosti v zápasoch.