Jakub Forgács Správy

Meteorológovia vydali výstrahy pre Revúcky okres: Potrápi nás dážď aj vietor

Počasie môže v najbližších hodinách poriadne vyvádzať. Pozrite, aké výstrahy platia pre náš okres!

Ilustračný obrázok k článku Meteorológovia vydali výstrahy pre Revúcky okres: Potrápi nás dážď aj vietor
Zdroj: TASR

Pripravte sa na výčiny počasia. Ako uvádza Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ), v okrese Revúca sa ojedinele očakáva výskyt dažďa s úhrnom zrážok 65 – 100 mm.

Tento úhrn zrážok predstavuje podľa slov meteorológov potenciálne nebezpečenstvo pre ľudské aktivity. „Predpokladaný úhrn a intenzita zrážok sú v danej ročnej dobe a oblasti bežné, ale môžu spôsobiť škody menšieho rozsahu,“ píše sa na webe SHMÚ.

Pre Revúcky okres už meteorológovia vydali výstrahu 1. stupňa pred dažďom. Trvá do 14. novembra 10:00 hod.

Pozor by si však mali dať aj všetci, ktorí idú na turistiku. Meteorológovia vydali pre náš okres aj výstrahy pred vetrom na horách. „V okrese Revúca sa na horách nad 1000 m miestami očakáva výskyt vetra, ktorý dosiahne krátkodobo (v nárazoch) rýchlosť v priemere 20 až 23 m/s (70 až 85 km/h) a krátkodobo (v nárazoch) rýchlosť 30 – 37 m/s (110 – 135 km/h),“ píše SHMÚ.

Predpokladaná rýchlosť vetra je podľa slov meteorológov v danej ročnej dobe a oblasti bežná, no predstavuje potenciálne nebezpečenstvo pre ľudské aktivity (najmä pre pešiu turistiku a horolezectvo). Vydali preto výstrahu 1. stupňa pred vetrom na horách, ktorá v našom okrese platí od 12. novembra 16:00 do 13. novembra 00:00 hod.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie